Svoboda chutná po sněhu: freeride a funparky

Na jednom se lyžaři a snowboardisté shodnou: dolnorakouské terény pro freeride a velkolepé funparky stojí určitě za návštěvu.

Jako na bílém listu papíru se prezentují dolnorakouské svahy odvážným freeriderům. Neméně dobrodružněji, i když již trochu organizovaněji, vypadají funparky, kde na skokany bez zábran čekají raily, kickery a další překážky.

První!

Vykrajovat první stopy na nedotčeném svahu, to je cíl dne každého freeridera. Daleko od zbytku světa klouzat v hluboké bílé kráse a vychutnávat si ticho a samotu. Freeride jedinečným způsobem spojuje napětí a uvolnění – zcela v souladu s přírodou.

Crazy kopce pro supercrazy skoky

Butter box, obstacle a  kickery – kdo teď nedostane chuť vyrazit do hor, nebyl asi ještě nikdy ve funparku. A „funny“ je tam vše a pro každého, ať už žasnoucího diváka nebo vyznavače freestyle na prkně nebo lyžích. Šílené, co mnozí profíci vykouzlí na sjezdovce. Tip: nezapomeňte na fotoaparát.

Dolnorakouské TOP funparky a freeridové terény

Noční skoky při umělém osvětlení, funpark na zábavné louce v délce 600 m (!) nebo profesionální freeridová trasa pro odvážné virtuózy a trénované snowboardisty: Dolní Rakousko ví, co na svazích potřebují dobrodruzi a nadšenci, a mezi znalci je již dávno známé jako TOP tip pro výjimečné sjezdové zážitky. 

Freeride a funparky

Freeriden am Hochkar, © schwarz-koenig.at

Funpark Hochkar

Pestře koncipovaný snowpark zvýší tep i zkušeným snowboardistům a freeskierům. Četné boxy, kickery a raily nabízí odvážlivcům dostatek prostoru pro mimořádné kousky.

Číst dále
Split Park Semmering bei Nacht, © Peter Wurzinger

Split-Park Semmering

Split-Park na sjezdovce Kogelpiste hory Zauberberg je vhodný pro profíky i pro začátečníky stejně jako pro snowboardisty a freeskiery. Park má celkem 17 překážek, které jsou k dispozici po celý den - a díky perfektnímu osvětlení také večer.

Číst dále
Anna Park v Annabergu, © Annaberger Lifte/Fred Lindmoser

Anna Park Family a FunCross

Anna Park se skládá ze tří freestylových areálů a přináší zábavu a akci i těm nejmenším milovníkům zimních sportů. Ve Family zóně si děti mohou vyzkoušet své první freestylové pokusy na bednách a skocích. V "Anna-Park Waveride" se můžete hravou formou naučit ovládat rychlost a rovnováhu. V areálu "FunCross" na děti čekají vzrušující souboje s prudkými zatáčkami, sněhovými vlnami a skoky v délce 800 m - děti si mohou vybrat ze dvou různých tratí (pro začátečníky nebo profesionály).

Číst dále