Lackenhof-Ötscher

Kdo chce vykročit z postele rovnou na sjezdovku, ten je v Lackenhofu u zasněženého Ötscheru správně. Především rodiny milují dovolenou bez auta.

Ötscher, tzv.„Praděd“ Mostviertelu, má také v zimě co nabídnout. V Lackenhofu se ze začátečníků v alpském i klasickém lyžování stanou profesionálové a malí návštěvníci se nebudou moci nabažit kouzelného koberce a dětského programu.

Vychutnávat plnými doušky

Na úpatí hory Ötscher čeká příjemně přehledná horská vesnička na rodiny a zimní sportovce, kteří si chtějí svou dovolenou naplno vychutnat i mimo sjezdovky. Lyžařským začátečníkům a budoucím profíkům je k dispozici půjčovna lyží a hned dvě lyžařské školy.

Ochutnávka na sněhu

Rozmanitá lyžařská oblast Lackenhof am Ötscher nabízí tu nejlepší zábavu na sjezdovkách od 810 do 1437 m. 8 otevírá celkem 19 kilometrů sjezdovek, které nabízejí ideální výzvy pro každého: Ti, kteří milují perfektní carvingové zatáčky, si užijou jízdu na „Distel sjezdovka“ (sjezdovka č. 3/4). Strmé svahy na Großer Ötscher (svah č. 1) a na Kleiner Ötscher (svah č. 5) jsou strmé a náročné.

Tip pro rodiny: kombinovaný skipas Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: že by lyžování s dětmi bylo dražší, to jednoznačně vyvracejí obě oblasti: děti do  (roku narození 2010) lyžují za 4 eura na den - pokud vykrajují své obloučky společně s jedním z rodičů.

Ceny a otevírací doba pro zimní sezónu 2020/2021
  Ceny skipasů Dospělí/1 den € 40,-
Děti/1 den € 23,-
 -> Více informací k cenám
Otevírací doba Během zimní sezóny otevřeno denně od 09 do 16/16:15 hod.
Začátek sezóny: 05. prosince 2020
Otevřeno o víkendu: 28. a 29. listopadu 2020
Konec sezóny: 21. března 2021 (dle sněhových podmínek)

Mimo sjezdovky

V okolí vesničky Lackenhof čeká 30 km upravovaných běžeckých tras ve třech úrovní na své objevitele, z toho 22,5 km je upraveno pro bruslení. Dále nabízí i celkem 12 km turistikcých stezek a dvě značené túry na sněžnicích. Ötscher je také oblíbenou turistickou destinací pro skialpinisty. Trochu klidnější tempo lze zvolit na sněžnicích, přičemž Lackenhof nabízí hned dvě značené trasy, anebo při romantické jízdě na saních za koňským spřežením. Kdo miluje zážitky se zvířaty, tomu doporučujeme jedinečnou projížďku na lamě!

Top termíny:

 

Ubytování Lackenhof Více o lyžařském středisku Lackenhof

Lyžařské středisko Lackenhof na mapě