Lackenhof-Ötscher

Kdo chce vykročit z postele rovnou na sjezdovku, ten je v Lackenhofu u zasněženého Ötscheru správně.

Ötscher, tzv.„Praděd“ Mostviertelu, má také v zimě co nabídnout. V Lackenhofu se ze začátečníků v alpském i klasickém lyžování stanou profesionálové a malí návštěvníci se nebudou moci nabažit kouzelného koberce a dětského programu.

Náš tip: 15% sleva na skipas online!

Vychutnávat plnými doušky

Na úpatí hory Ötscher čeká příjemně přehledná horská vesnička na rodiny a zimní sportovce, kteří si chtějí svou dovolenou naplno vychutnat i mimo sjezdovky. Lyžařským začátečníkům a budoucím profíkům je k dispozici půjčovna lyží a hned dvě lyžařské školy.

Ochutnávka na sněhu

Rozmanitá lyžařská oblast Lackenhof am Ötscher nabízí tu nejlepší zábavu na sjezdovkách od 810 do 1437 m. 8 lanovek otevírá celkem 19 kilometrů sjezdovek, které nabízejí ideální výzvy pro každého: Ti, kteří milují perfektní carvingové zatáčky, si užijou jízdu na „Distel sjezdovka“ (sjezdovka č. 3/4). Strmé svahy na Großer Ötscher (svah č. 1) a na Kleiner Ötscher (svah č. 5) jsou strmé a náročné.

Ale také rodiny očekává při lyžování na Ötscheru cenově příznivá zimní lyžařská zábava. Jakmile děti jednou vstoupí do dětského parku „Sunny Kids Park“ s kouzelnými pojízdnými pásy a lyžařskými instruktory, nechtějí už pak vůbec domů. Pozvolný rodinný sjezd (sjezdovka č. 8) se perfektně hodí pro prohloubení naučených znalostí.

Ceny a otevírací doba pro zimní sezónu 2023/24
  Ceny skipasů Flexibilní ceny v Ötscher online shopu!
Otevírací doba 08.12.2023 - 17.03.2024
Během lyžařské sezóny denně od 9 do 16 hod.
Kontakt Lyžařské středisko Lackenhof-Ötscher: T +43 5 0138-300
Sněhové podmínky: T +43 5 0138-380, www.oetscher.at
Informace Ybbstaler Alpen: T +43 5 93049, info@ybbstaler-alpen.at

Mimo sjezdovky

V okolí vesničky Lackenhof čeká 30 km upravovaných běžeckých tras ve třech úrovní na své objevitele. Dále nabízí i celkem 12 km turistikcých stezek a dvě značené túry na sněžnicích. Ötscher je také oblíbenou turistickou destinací pro skialpinisty. Trochu klidnější tempo lze zvolit na sněžnicích, přičemž Lackenhof nabízí hned dvě značené trasy, anebo při romantické jízdě na saních za koňským spřežením.

 

Více o lyžařském středisku Lackenhof