Keyvisual Frühling Genuss 1680x400, © Niederösterreich-Werbung/Robert Herbst

Se sluncem v zádech k cíli

Na jaře můžete přírodu v Dolním Rakousku krásně poznávat při turistice, cyklistice nebo nahoře v horách při lyžování se sluníčkem.

Konečně zavítalo do Dolního Rakouska jaro! Zelené plochy v údolí a modré nebe v horách probouzejí naši životní energii. Ujeďte před zimou na kole, vydejte se na pěší túru po nových stezkách nebo si vychutnejte sluníčko během posledních lyžařských dnů v horách. Díky pestrému reji kulinářských návštěv chat a restaurací a tipům na výlety se naše cesta jarním Dolním Rakouskem stane naprosto dokonalou.

Vinařské jaro lze v Dolním Rakousku prožít ve výjimečné atmosféře, například v regionu Thermenregion ve Vídeňském lese, kolem řeky Dunaj i ve Weinviertelu, kde se společně s vinaři vydáváme podle starých zvyků do vinic a koštujeme mladá vína. Zcela podle vlastního vkusu – to platí i v údolí Kamptal, kde na Vinařské cestě Langenlois čeká ve vinném sejfu na pilné turisty lahodná tekutina. Ale skutečný požitek nezačíná až ve sklenici nebo na talíři, ale již mnohem dříve, v regionu, kde rostou suroviny do pozdějších lahůdek. V Dolním Rakousku to vědí moc dobře. Tady půda totiž ukrývá skutečné poklady. Velmi praktické: tyto poklady nemusíte dlouho hledat, protože barevné moře květů je ukazatelem k výtečným specialitám.

Relaxace a pohyb se píšou velkým písmem

Vydejte se na pěší túru vídeňským alpským obloukem, kde vás skutečný ráj výhledů přivede k naprostému úžasu. Po cyklostezce Kamp-Thaya-March nebo Thermenradweg projíždíte krajinou vína, v obličeji cítíte závan svěžího vzduchu, zaskočíte na osminku vína a víte, že jste konečně dorazili ve správném čase – je totiž jaro v Dolním Rakousku!

Prožijte aktivně probuzení jara

Na kole po Thermenradweg, © Wiener Alpen in Niederösterreich/Franz Zwickl

EuroVelo 9

Po EuroVelo 9 projedou cykloturisté celou spolkovou zemi a odhalí na trase různé tváře Dolního Rakouska.

Číst dále

Zážitkové cesty na jaře

To by vás mohlo také zajímat…