Pozdvihněte sklenici: na vinařské jaro!

Cestovat, ochutnávat, bavit se: Na Dolnorakouské vinařské cestě se během vinařského jara vítá nový ročník.

Zatímco pro vinaře je nejvíce vzrušující roční období podzim, pro milovníky vína začínají napínavé okamžiky až na jaře. Co se totiž na podzim sklidí a přes zimu nechá zrát, je na jaře připraveno na první ochutnávky.

Společně s jarem proto v Dolním Rakousku začíná od března také vinařský rok: všude podél Dolnorakouské vinařské cesty to raší a pučí, sklepní uličky se začínají zelenat, vinaři otevírají své sklepy, uklízejí lisovny a sklípky, chystají malé pochoutky, vyndávají lavice a stoly do kvetoucí přírody a zvou na první zajímavé košty nového ročníku.

Pro milovníky vína optimální čas, jak získat v družné společnosti přehled o charakteru nového ročníku, poznat vinaře a jejich vinice a doplnit si vlastní sklep. Zapsat by si příznivci vín měli především termíny těchto akcí: Weintour  Weinviertel/Vinařská túra Weinviertelem (7. a 8. dubna), společné Weinfrühling /Vinařské jaro regionů Kremstal, Kamptal a Traissental (28. a 29. dubna), Vinařské jaro na Dunaji, především Vinařské jaro ve Wachau (5. a 6. května) a Vinařské jaro v regionu Thermenregion Wienerwald, kde 60 vinařů od dubna prezentuje po celé další tři měsíce 360 vín.
Později během roku pak zve Weinviertel na své „Tafeln“, čili stolování: ve 26 termínech od poloviny června do konce srpna se uprostřed weinviertelské přírody servíruje na dlouhých, bíle prostřených stolech menu o 5 chodech z regionálních produktů. Stoluje se u Weinviertelských tabulí mezi vinicemi, s výhledem do široké krajiny, ve sklepní uličce nebo v ušlechtilém prostředí zámku.

Zde přejdete na kalendář akcí