SVĚŽE

nadčasové

Südbahnhotel Kurhotel
Letní odpočinek v Südbahnhotelu, © Wiener Alpen/Franz Zwickl

Nadčasová krása: nové letovisko v Dolním Rakousku.

Nejlepším a nejsnadnějším únikem od horka, všednosti a každodenního stresu je letní dovolená v Dolním Rakousku.

Buďte tam, kde vás líbá múza. Na přelomu 19. a 20. století byla dolnorakouská krajina inspirací pro umělce a místem odpočinku vyšší společnosti. A dodnes sem lidé chodí, aby dali volný průchod svým myšlenkám. Objevte krásy přírody a vychutnejte si je se sklenkou dobrého vína. Nechte se inspirovat uměním a kulturou a ponořte se do světa netušených možností - přijďte a vracejte se znovu a znovu.

Letní dovolená na horách

Obzvláště oblíbená je oblast kolem Raxu a Semmeringu. Výlety do mírné, ale divoké přírody a zábavné večery ve velkých domech, jako je Südbahnhotel, Panhans, lázeňský dům i prostorné vily, probudí vaše tělo i mysl. Protože cílem bohatých a krásných lidí bylo vždy přicházet s novými nápady mimo práci a běžnou rutinu. Právě takové originální nápady lze najít v kulturní nabídce regionu, k níž patří například kulturní léto v Semmeringu nebo letní salon Wartholz. Ty jsou ideálním doplňkem k nesčetným možnostem poznávání okolní přírody.

Ponořte se a ožijte s vodou a vínem

Tento uklidňující a inspirativní svátek je také oslavou Vídeňského lesa. Ludwig van Beethoven zde kdysi složil svou 9. symfonii a letos se zde na počest Beethovenova roku koná řada koncertů a výstav, které přeruší pouze procházka po vinicích. Kdykoli se můžete stylově zchladit v malebných červenobílých lázních v údolí Kamptal mezi městy Gars a Langenlois. A zatímco budete čekat na koncert v zámeckém parku v Grafeneggu, můžete obdivovat nádheru honosných vil v Kamptalu. Pokud chcete pro svou letní dovolenou objevit novou atraktivní destinaci, vydejte se kolem jezera Lunzer See, obdivujte krásu světového dědictví UNESCO a malebných loveckých zámečků rodiny Rothschildů, a pak si poslechněte zvuky festivalu "wellenklaenge", který se koná přímo na jezeře.

Úžasná lehkost bytí a svěžest, kterou zažijete v létě v Dolním Rakousku, tak jak to bývalo kdysi.