Příběhy plné letní svěžesti z oblasti Vídeňského lesa

Ve Vídeňském lese na vás čekají oblíbená místa císařské rodiny, rodiště Beethovenovy 9. symfonie a mnoho vzrušujících zážitků. Nyní je čas je objevit.

Vídeňský les, les císařů a králů, vás zve na letní audienci. V oblasti patřící císařství před branami Vídně císař vždy velmi rád pobýval. A pozval Ludwiga van Beethovena na soukromý koncert. Mezi chladnými hradními zdmi ve Vídeňském lese nikdy nebyla nouze o společnost se smyslem pro umění a darem řeči. A to platí i dnes. Lidé, kteří touží po relaxaci a odpočinku, a milovníci přírody. Milovníci hudby a požitkáři.

Koupání s uměním a Beethovenem plné letní svěžesti

Městu Baden u Vídně se neříká císařské město náhodou. V horkých letních dnech zde vyhledávala osvěžení vyšší společnost a trávila zde mnoho příjemných hodin na letních nočních koncertech. Protože kdekoli byl císař František Josef, umění a kultura byly vždy vítanými hosty. V Bádensku to platí dodnes. Nejen, ale zejména v roce Beethovena. Ludwig van Beethoven již v roce 1804 uprchl z horkého města a odjel se léčit na venkov. Vždyť se zde scházeli císař František, vysoká šlechta a mnoho dalších mecenášů. Dnes je dům na Rathausgasse 11, kde po mnoho let trávil letní měsíce, známý jako Beethovenův dům. Muzeum věnované výhradně mýtu Ludwiga Van. Mistr hrával v císařském sídle Kaiserhaus Baden. I dnes se zde konají špičkové koncerty, speciální představení a akce. Vede tudy dokonce okružní turistická trasa věnovaná Beethovenovi. Začíná u koupaliště na Badenské pláži a vede podél Beethovenova památníku ve skále k nádherným výhledům a romantickým zříceninám.
Při procházce městem si nemůžete nechat ujít fotografický festival La Gacilly. Celé město zdobí velkoformátové fotografie v délce 7 kilometrů na téma "Na východě je mnoho nového". To by oslovilo šlechtu. Město, které dýchá uměním na každém kroku, jedinečné a dokonalé. 2000 fotografií z největšího evropského fotografického festivalu si můžete prohlédnout od 14. července do 26. října.
Za návštěvu stojí také Muzeum Arnulfa Rainera. To je samo o sobě pozoruhodné, ale fascinující je i příběh, který se za ním skrývá: kdysi zde sídlily Frauenbad, nejluxusnější lázně té doby, které rád navštěvoval i sám císař. Název je odvozen od kostela Frauenkirche, který byl v roce 1811 zbořen a na jeho místě byly postaveny lázně. V muzeu Rollettmuseum, které vás okouzlí už při pohledu zvenčí, najdete skutečné mumie, vykopávky z dob starého Říma nebo zábavné příběhy z lázní a vinic. Obojí - a mnohem více - můžete vidět zdarma s kartou Niederösterreich-CARD. Stejně jako římské lázně. Velkolepou hlavní budovu navrhli mistři architekti Siccardsburg a Van der Nüll, kteří jsou také staviteli Vídeňské státní opery. Tohle musíte vidět!

Šumivé lázně Vöslau a jejich okolí plné požitků

Města Baden a Bad Vöslau jsou propojena mnoha turistickými stezkami. Obzvláště krásná je takzvaná 1. stezka podél vídeňského vodovodu, kde se můžete pokochat nádherným výhledem a odpočinout si v jedněch z oblíbených lázní. Jak se píše v průvodcích, Bad Vöslau je stejně jako Bádensko dokonalým příkladem letního osvěžení. Stopy bohatství a krásy lze najít téměř všude. Termální lázně Vöslau jsou však bezpochyby dokonalým příkladem letoviska jako za starých časů. Zde se můžete stylově osvěžit čerstvou minerální vodou mezi historickými kabinami, které připomínají terasovité operní lóže s výhledem na velkou koupací a odpočinkovou zónu. Osvěžující letní atmosféru navodí i oblíbená čtení a akce. Kromě vody zde samozřejmě hraje důležitou roli i víno. Vydejte se tedy do Hawlikova Schlemmereck a regionálního vinného sklípku a dopřejte svým chuťovým buňkám jedinečný zážitek!

Jedinečný zážitek nabízí také okružní stezka od vinařství Freigut Thallern. Začíná v Klostergasthaus Thallern s vynikajícím regionálním vinným sklípkem v Gumpoldskirchenu, který je místem jedinečných požitků! Nebe v ústech můžete zažít také při návštěvě kláštera Klostergasthof Heiligenkreuz. Další zážitky z historie si můžete odnést z návštěvy cisterciáckého opatství Heiligenkreuz nebo se pokochat přírodou v přírodní rezervaci Sparbach.

Místo, kde se rodí velké milostné příběhy

Na závěr si opět dopřejeme trochu romantiky. A v osvěžujícím zámeckém parku Laxenburg, který zve k příjemnému pikniku a projížďce na lodičkách. Císař František Josef a Sissi zde kdysi strávili líbánky. V roce 1856 se jim zde narodila dcera Gizela a o dva roky později syn Rudolf. Své líbánky zde strávil i belgický korunní princ a jeho manželka Stephanie. Ano, zámek Laxenburg vyzařuje atmosféru lásky - a elegance. Nedaleko odtud, v malebném údolí Helenental, objevíte architektonicky jedinečnou a zároveň velmi temnou kapitolu v životě monarchie, lovecký zámeček Mayerling, odkud korunní princ Rudolf odjel na onen svět se svou milenkou, sedmnáctiletou Marií Vetserovou.
Nejzajímavější příběhy píše sám život. A ve Vídeňském lese je můžete cítit. Pokud stále přemýšlíte, kde se v Bádensku a Bad Vöslau ubytovat, máme pro vás kromě mnoha hotelů a různých ubytovacích zařízení tři speciální tipy: osvěžující zážitkový hotel Gabrium v obci Maria Enzersdorf, vznešené Refugium Hochstrass a malebný lovecký zámek Schönau. Tři místa, která fascinují lidi už po staletí.