Přes soutěsky a k vodopádům

Pěšky nejkrásnějšími dolnorakouskými soutěskami: soutěskou Ysperklamm pod vodopádem, v přírodním parku Eichenhein do soutěsky Hagenbach-Klamm.

Pěší túra horskou soutěskou: burácející vodopády, mystické skály a malé kamenné schůdky a můstky začarovaly trasy soutěskami Hagenbachklamm a Ysperklamm.

Stejně divoké jako romantické jsou túry nejkrásnějšími soutěskami v Dolním Rakousku. A navíc se mezi kameny a vodou drží příjemný chládek, i v horkých dnech, což potěší velké i malé turisty – a i ty na čtyřech nohách. 

Kaskády v přírodní památce
V několika vodopádech se vrhá soutěskou dolů řeka Große Ysper: s mohutnými skalními útvary a početnými kamennými a dřevěnými schody a můstky je přírodní památka Ysperklamm největší a nejnapínavější soutěskou Dolního Rakouska. V jejím středu se nachází můstek „Rote Reithbrücke“- pro snadný sestup v části trasy. Mimochodem: výlet soutěskou Ysperklamm je vhodný i pro psy – ochlazení v průzračných mělkých zónách během cesty je pro chlupaté tvory ideální.

Starý mlýn a vzácní sokoli
Soutěska Hagenbachklamm leží uprostřed přírodního parku Eichenhain ve Vídeňském lese. 2,5hodinová okružní trasa vede od vstupu St. Andrä vor dem Hagentale do Unterkirchbachu a zpět. Po značené turistické stezce se putuje dubovými a bukovými lesy podél říčky Hagenbach ke starému mlýnu – a dále až do Unterkirchbachu. Zpátky pak procházíte po okouzlující stezce soutěskou. Tip: na konci soutěsky čeká největší soukromá chovná stanice dravých ptáků v Evropě. Žije zde přes 30 druhů sokolů, orlů a sov.