Falkenstein, © Niederösterreich Werbung/Robert Herbst

O stavění, obdivování, ochutnávání a objevování

Milovníci vína poznají vinařské umění, kulturu, architekturu a kulinářské umění ze tří různých pohledů.

Na elektrokole na piknik ve vinici, prohlídka sklepů a návštěva vinařství s ochutnávkou, atraktivní hudební vystoupení z cyklu akcí "Kultura vína" a detailní vhled do podstaty výroby vína - tak rozmanité je cestování za vínem v Dolním Rakousku.

Ať už se rozhodnete příjemně procházet více než 1100 sklepními uličkami, posedět v typickém vinném šenku "Heuriger", vychutnat si tradiční domácí kuchyni nebo ochutnat vysoce ceněnou špičkovou regionální kuchyni spolku Wirtshauskultur. V největší rakouské vinařské oblasti je víno ve všech svých podobách vždy středem pozornosti. Blogeři odhalují tajemství vína, které nejenže ovlivňuje ráz krajiny a je vůdčím prvkem projevujícím se v architektuře starých mlýnů i v nejmodernějším designu, ale také udává tón v umění slovem a zvukem nebo nechává vyniknout své dokonalé chuti v jídle v celé jeho rozmanitosti. 

Blogeři ve svých vinařských denících informují o původu hroznů a vinařském řemesle, o cyklistice či pěší turistice a samozřejmě o ubytování s příchutí vína a vezme vás na svou vlastní cestu po Dolním Rakousku.