Cyklistický výlet, © Franziska Consolati

Cykloturistika na jedno sbalení!

Nasednout, vyjet a užívat si: Dolní Rakousko láká s různými jednodenními a tematickými trasami velké i malé na hvězdicové vyjížďky.

Velký výběr hvězdicových výletů na kole v Dolním Rakousku potěší cyklistické srdce. Na jednodenních etapách se vydáváte na objevnou túru, malebným vinařským krajem, k jedinečným kulturním zajímavostem a okouzlujícím vyhlídkám a večer se zase vracíte zpátky do výchozího bodu. A zcela upřímně: bez zavazadel je to na kole hned větší požitek!

Velká svoboda: velké zážitky na nejkrásnějších cyklotrasách.

Jako cestovatel v čase můžete ve Waldviertelu projet úsek kolem bývalé železné opony a dozvědět se více o historických událostech tehdejšího období. Milovníci vína a přírody si užijí jízdu územím Retzer Land, kde na vás blahodárná pohoda dýchne na každém rohu. Aktivní cyklisté dobývají útokem region Wachau mezi Kremsem a Melkem s nádhernými hrady, kláštery a zámky – zastavit se vyplatí. Ve Vídeňském lese se snoubí víno a kultura, proto se tady cítí skvěle vinofilové  a příznivci kultury. Pro fanoušky panoramatických výhledů a hor je nejlépe vyrazit do Bucklige Welt – země s 1000 kopci. O moštových hrušních a líbezném alpském předhůří je projížďka v Mostviertelu: tady si přijdou na své dobrodruzi a objevitelé.