Réva a požitek: pro požitkáře a objevitele

Tam, kde má víno svůj domov, kde zvou sklepní uličky k posezení a svačina na prkénku neboli Brettljaus’n chutná báječně, tam je jízda na kole skvělým zážitkem.

Jet na kole po stopách vína, poznávat druhovou rozmanitost Národního parku Thayatal a následně probrat společné dojmy ve vinném sklepě: údiv nad pestrostí celého regionu vzbuzuje Weinviertel nejen při pohledu ze zážitkového vlaku Reblaus-Express.

Cyklistika s požitkem: žádné jiné slovo nedokáže popsat weinviertelské cyklotrasy lépe. Početné vinné šenky, vinařství a sklepní uličky zvou k odpočinku a příjemnému posezení. Síť cyklostezek v délce 1.600 km v největší vinařské oblasti Rakouska je lemována romantickými vinicemi a historickými objekty, které nejenom že krásně vypadají, ale všechny do jednoho se vyplatí navštívit. Tak jako například malebné náměstí v Retzu. Obklopeni stavbami v barokním a biedermeierovském stylu doplněnými domem Verderberhaus ve stylu benátské renesance máte pocit, jako byste se ocitli v dávných dobách. Ale také podzemí městečka Retz má co nabídnout. Zde se totiž nachází tzv. Zážitkový sklep, který je svou délkou 21 km a chodbami v hloubce až 30 m největším vinným sklepem ve střední Evropě!