Seznam povinných zastávek pro zimní období

Ať už se jedná o lyžaře, běžkaře, zimní turisty, sáňkaře nebo výletníky - zima v Dolním Rakousku okouzlí všechny návštěvníky.

Můžete se procházet v hlubokém sněhu zimní krajiny, klouzat po perfektně upravených běžeckých tratích, zdolávat náročné svahy a vrcholy na lyžích, zastavit se na občerstvení v horské chatě: to vše můžete v zimě v Dolním Rakousku dělat. Zážitek pro smysly a rozhodně nejlepší způsob, jak zapomenout na každodenní stres.

Když klesnou teploty a první sníh pokryje hory, lesy, pole a města hustou bílou peřinou, ukáže Dolní Rakousko svou nejkrásnější tvář. V chladném a čistém zimním vzduchu a třpytivém prachovém sněhu je čas zachytit kouzelné okamžiky.

Shrnuli jsme 6 našich nejlepších tipů na zimu:

1. Buďte první na svahu

Ráno, zlatá hodinka: pokud chcete mít vrcholky hor jen pro sebe, musíte vstávat poměrně brzy. Odměnou vám však budou perfektní sjezdovky, málo lyžařů a nezapomenutelný východ slunce. Takže "Guga hö" - jak říkají obyvatelé regionu Mostviertel!

>> Více o lyžování zde.

2. Na noční cestě na saních

Zážitková sáňkařská dráha v Semmeringu je v noci osvětlená, a poskytuje tak ideální podmínky pro noční sáňkování. Tříkilometrová trasa vás okouzlí působivými světelnými efekty a fascinujícími tvary.

>> Další tipy pro sáňkování najdete zde.

3. Běžecké lyžování s výhledem

Je to opravdu zábava, když se na panoramatickou stezku Wechsel vydáte na lyžích na jeden zátah. A to nejen díky perfektně připravené 60 kilometrů dlouhé trati, ale především díky působivému horskému panoramatu, které vás bude provázet jak při klasickém běhu na lyžích, tak při bruslení.

4. Vydejte se na skialpy

Legendární jsou lyžařské túry s průvodcem v lyžařské a horolezecké škole Petera Grosse v Puchbergu am Schneeberg. Kdo se odváží vystoupat na horu s nádherným panoramatickým výhledem, bude odměněn prvotřídním strmým sestupem (a vynikající kuchyní horských chat).

>> Další tipy pro skialpinismus najdete zde.

5. Procházky se zvířaty

Pěší turistika s lamami a alpakami, romantické výlety po širé krajině, zábavná oslí dobrodružství a mazlení s medvídky: zvířata v Dolním Rakousku se vždy těší na návštěvu - zvláště když máte v kapse kostku cukru.

6. Putování krajinou na sněžnicích

Tichý trénink vytrvalosti: turistika na sněžnicích, která je stará více než dva tisíce let, byla od té doby znovuobjevena jako módní sport pro malé i velké. Dnes se tomuto kondičnímu sportu na uklidňujícím, vrzajícím sněhu věnují milovníci zimních sportů všech úrovní zdatnosti.