Běžecké lyžování na panoramatické trase Wechsel-Semmering, © ARGE Langlauf/Franz Zwickl

Běh na lyžích

V dolnorakouských běžkařských oblastech čeká na naše hosty více než 800 km tratí zasazených do krásné zimní krajiny.

Rychle a sportovně se zapotit? Příjemné a útulné místo pro zpomalení a relaxaci? Sami se rozhodněte, jak by měla vaše túra na běžkách vypadat. Díky síti 800 kilometrů rozdělených mezi naše běžkařské regiony ve Waldviertelu, Mostviertelu a Vídeňských Alpách si každý najde tu správnou běžkařskou trasu - ať už začátečník nebo zkušený milovník zimních sportů.

Běh na lyžích: sport a načerpání nových sil

Běh na lyžích je víc než jen zdravý zimní sport. Běh na lyžích je jemné klouzání zasněženým lesem a bruslení po prosluněných loukách s čerstvým sněhem. Běžecké lyžování je příjezd do přírody a načerpání nových sil v klidu a pohodě. Krása tohoto sportu spočívá také v tom, že k němu není potřeba mnoho. Vybavení si můžete půjčit téměř ve všech dolnorakouských běžkařských oblastech. 

Jednodenní výlet nebo celý týden?

Oblast Wechsel, Bärnkopf, St. Aegyd am Neuwalde a mnoho dalších středisek zimních sportů v Dolním Rakousku čekají na to, až je prozkoumáte na běžkách. Vzhledem k blízkosti Vídně a dalších měst jsou naše běžecké trasy ideální pro jednodenní výlety. Kdo však chce strávit více času na běžkách a v zimní krajině, může se ubytovat v některém z našich ubytovacích zařízení. Výhoda: podává se snídaně a hned poté je čas vyrazit na tratě.