Vinotéka Freigut Thallern

Vinařský zážitek

Popis

Wines from the thermal region and from the sophisticated wine scene

Zážitek při návštěvě vinotéky ve vinařství Thallern začíná již při příjezdu. Necelý kilometr od spolkové silnice 50 u Guntramsdorfu projedete viaduktem a za ním se ocitnete v úplně jiném světě. I návštěvníci, kteří tady již byli několikrát, pokaždé znovu žasnou nad tímto jedinečným vinařstvím.

Vinotéka se nachází v centru druhého nejstaršího vinařství Rakouska. Ve 12. století byl statek předán do rukou řádu cisterciáku a od 18. října 1141 se tu bez přerušení vyrábí víno.

Budovy usedlosti vyprávějí o dávno zapomenutých časech. Díky iniciativě rodiny Polz prošla velká část historického architektonického souboru v potu tváře šetrnou revitalizací a rekonstrukcí. Vinotéka byla s moderními prvky umístěna přímo do původního skladu vína. Vedle se nachází prelátská budova, bývalé sídlo správce statku. Dnes se tato část používá k prezentacím vína a degustacím, ale také pro pořádání seminářů.

Vinařství i vinotéku provozují Margareta a Erich Polz. Rodina Polz převzala celé vinařství od kláštera Heiligenkreuz do nájmu s cílem, že tady vytvoří výjimečný zážitek spojený s vínem, kulinářstvím, ale také s ubytováním. Vinotéka je v provozu od roku 2011. Díky blízkosti k městům Baden,  Mödling a Vídeň se vinařství a především vinotéka stává atraktivním výletním cílem pro mnoho lidí.

Nejlepší vína z 60 vinařství regionu Thermenregion

  • Prezentace původních odrůd regionu Thermenregion: Rotgipfler a Zierfandler
  • Vybraná vína z Rakouska jako kontrast k vínům oblasti Thermenregion
  • Prohlídky s řízenou degustací (mimořádným zážitkem je tisíce let starý sklep se sudy a oltář Giulianiho v kapli sv. Jana).
  • Spousta tipů pro znalce vín od vyškolených zaměstnanců (s trochou štěstí i od Ericha Polze samotného)
  • Kulinářské lahůdky z Dolního Rakouska a Štýrska
  • V klidu si vychutnáte jednu nebo dvě skleničky vína, než se budete muset vrátit zase zpátky do vašeho světa

Prohlídka vinařství
Chtěli byste poznat vinařství Freigut Thallern blíže? Nahlédnout za kulisy a dozvědět se více? Rádi pro vás po nahlášení předem zařídíme komentovanou prohlídku včetně ochutnávky.

Doba prohlídky: 20 minut

Na začátku prohlídky naše hosty přivítáme v historické kapli sv. Jana se známým oltářem Gulianiho. Poté se odebereme do ohromujícího sklepa s barikovými víny a do archivu rarit. Pod prelátskými klenbami vás zveme na ochutnávku 3 vín typických pro vinařskou oblast Thermenregon. Dozvíte se také spoustu zajímavých informací o vinohradnictví a o této vinařské oblasti.

Mluvíme …
  • anglicky
  • německy
Poloha
  • klidné prostředí
Vzdálenost
  • k nejbližšímu nádraží: 0.2 km

Místo a příjezd