Na čerstvé stopě k noční zimní zábavě

Vypnout slunce, zapnout světla a vzhůru na hory – směrem nahoru i dolů. Pro milovníky noci se sjezdovky a běžkařské tratě rozzáří i za tmy denním světlem a sněhové krystalky se zatřpytí ve světle reflektorů nebo za svitu měsíce.

Když lze na obloze pozorovat hvězdy, vyplatí se zůstat vzhůru o něco déle: Dokonale upravené sjezdovky a zasněžené svahy v dolnorakouských Alpách jsou totiž nočním zimním rájem pro rodiny, lyžaře, sáňkaře, skialpinisty a běžkaře.

Proměňte noc v den: na Semmeringu

Díky 13 kilometrům osvětlených sjezdovek na 6 různých svazích se lyžařské středisko Semmering stává v noci nejzářivějším střediskem v Evropě. Středisko Zauberberg plní tajná přání milovníků sáňkování a lyžování díky osvětlení na úrovni Světového poháru - a také díky sáňkařské dráze a split parku. Dokonalý zimní zážitek ve dne i v noci na Semmeringu.

Změna osvětlení: aréna St. Corona Experience Arena

Dopřejte si o víkendu trochu změny na horách Wechsel, protože Wechsel = změna - na lyžích, snowboardu nebo saních, například v rodinném lyžařském středisku Erlebnisarena St. Corona am Wechsel. Každý pátek a sobotu se od 16 hodin rozsvítí světla pro malé i velké milovníky zimních sportů a rozzáří sněhovou pokrývku na sjezdovkách v zážitkové aréně o celkové rozloze přibližně 70 000 m². Pro velmi spontánní návštěvníky: bezplatné zapůjčení saní na místě (nutná rezervace!).

Zážitky na nočních sjezdovkách: lyžařské středisko Annaberg

Vnímejte tlukot vlastního srdce, dýchejte chladný, čerstvý vzduch a poslouchejte zvuk sněhu křupajícího pod lyžemi. To vše můžete zažít každý čtvrtek v lyžařském středisku Annaberg, a to i večer až do 20.30 hodin na třech různých sjezdovkách s různou obtížností. Doslova špičkový zážitek mimo tradiční trasy pro všechny skialpinisty. V sobotu můžete sáňkovat při umělém osvětlení! K dispozici je také výtah.

Otcovská hora v celé své kráse: kolem hory Ötscher

Sledujte slunce každé úterý a pátek - když už mizí za horami. Při sjezdovém lyžování v lyžařském středisku Lackenhof am Ötscher osvětluje temnou noc pouze měsíc v úplňku a zimní krajina se v jeho světle třpytí jedinečným leskem... nádherná přírodní podívaná, kterou vám přináší zimní příroda. Můžete to zvládnout i bez měsíčního světla, ale doporučujeme použít čelovku.

Během akce "Zimní noc plná zážitků" si mohou všichni milovníci zimní turistiky ve vybraných termínech v přírodní rezervaci Ötscher-Törmäuer pochutnat na horkých kaštanech přímo z ohně a horkých nápojích a poté společně s průvodcem objevovat krásy přírodní rezervace pod hvězdnou oblohou.

Zářivě krásné zimní okamžiky: Göstling an der Ybbs

Hledáte dokonalý lyžařský ráj nebo idylickou romantiku pro běžkaře nejen přes den? Ve středisku Hochkar v Ybstallských Alpách je večer na sjezdovkách a běžeckých tratích stejně jasno jako ve dne. Carpe noctem - užívejte si každou noc, i kdyby to měl být jen odpočinek na horské pastvině. Vychutnejte si hřejivý Jägertee (černý čaj s rumem) s pohledem upřeným na hvězdy.

Večerní ptáče dál doskáče: Gemeindealpe Mitterbach

Ve středu večer se vydejte na výlet do lyžařského střediska Gemeindealpe Mitterbach. Trasa vedoucí od dolní stanice lanovky na vrchol měří přibližně 800 výškových metrů a nabízí dvě různé úrovně obtížnosti v závislosti na vaší zdatnosti. Čerstvě posilněni po příjemné občerstvovací zastávce můžete až do 19.00 sjíždět upravenou sjezdovku. Začínající lyžaři si mohou půjčit vybavení.

Místo, kde noční ptáci létají déle: kopec Jauerling

Světla na "místní hoře" regionu Waldviertel a Wachau, Jauerlingu, se vypínají až ve 21 hodin. Do té doby můžete až čtyři dny v týdnu sjíždět zasněženou sjezdovku s prvotřídním osvětlením a užívat si zábavu na noční sjezdovce. Senzační zábava na sněhu pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem je zaručena!

Lepší později než nikdy: St. Aegyd am Neuwalde

Měsíční světlo jako jediný zdroj světla uprostřed hluboké zimní noci obklopené sněhem. Krok za krokem tak blízko obloze: túra na sněžnicích na Silvestra a následující noci za úplňku ve středisku St. Aegyd am Gscheid na trase dlouhé asi 1 000 metrů je skvělým způsobem, jak proměnit noc v den. Spolu s nočním výhledem na siluety okolních hor a zastávkou na vydatnou svačinu je to doslova sen v bílém.