SVĚŽÍ

vánoční vůně

Keyvisual Keksrezepte, © Daniela Führer

Vánoční pozdrav z kuchyně

Jednoduchá vánoční klasika: naše recepty na nádherné Vánoce!

Směs různých surovin, hnětení těsta … mmmh… to je vůně! Po skořici, svařeném vínu a perníkovém koření. S našimi recepty vám chutně zkrátíme čekání na Ježíška.

Naše oblíbené vánoční recepty

Weinviertelští domácí přátelé, © Weinviertel Tourismus/Cherie Hansson

Weinviertelské sušenky

Tradičně se vánočním sušenkám ve Weinviertelu říká vánoční „Krapferl“. Jak se připravují nejoblíbenější weinviertelské vánoční „Krapferl“, tzv. „Hausfreunde neboli domácí přátelé“, se dozvíte tady.

Číst dále
Špaldové celozrnné sušenky ve sklenici, © Daniela Führer

Špaldové celozrnné sušenky ve sklenici

Tento recept má rovnou dvě využití. S celozrnnými špaldovými sušenkami z „Gasthof HUEBER - Der Wirt v Bründlu“ můžete zachovat kouzlo Vánoc a darovat vánoční okamžik ve sklenici. A nebo jej rovnou zkusit upéct.

Číst dále
Škvarkové sušenky, © istock.com/Mariha-kitchen

Škvarkové sušenky

Recept na škvarkové sušenky je jeden z receptů babiččiny kuchyně. Typická specialita nabízená ve vinných šencích se skvěle hodí k adventnímu období a probouzí vzpomínky na dětství. Dokážeme, že u babiček vždy chutná nejlépe.

Číst dále
Moštové cukroví, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Moštové cukroví

Vychytávka! Rodina Birden z moštového šenku „Zur Steinernen Birne“ nám ukáže, jak zjemnit křehké těsto přidáním trochy hruškového moštu. Recept, který se určitě podaří.

Číst dále
Makové makronky, © Studio Kerschbaum

Makové makronky

Recept od Andrease Müssauera, kavárna – cukrárna – pekárna Müssauer a „Thayataler Schokoladen Manufaktur“, Waidhofen/Thaya. 

Číst dále
Weinviertelské „Weinbeisser“, © Weinviertel Tourismus

Weinviertelské „Weinbeisser“

Klasické vánoční placičky najdete na adventa nejen na vánočních trzích ve weinviertelských sklepních uličkách. Abyste si je mohli upéct i doma, sepsala pro nás cukrářská mistrová Ingrid Aigner z Eisenhuthaus Poysdorf recept pro „weinviertelské Weinbeisser“. My se do nich nejraději pustíme hned zatepla, ještě bez citrónové polevy.

Číst dále
Vánoční cukroví, © Rita Newman

Stříkané cukroví

Oldies ale Goldies: Tradiční křehké tyčinky, ať už tmavé nebo světlé by neměly chybět na žádném vánočním stole. Jsou drobným sladkým důkazem toho, že babiččiny staré recepty na vánoční cukroví budou vždy chutnat nejlépe.

Číst dále
Chlebové bochánky, © Daniela Führer

Chlebové bochánky

Sladký chuťový zážitek, který překvapí. Chlebové bochánky od Gitti Fally nechutnají po chlebu, ale po čokoládě, ořeších, skořici a moučkovém cukru. Jak se jí tento perfektní přelud podaří? To nám prozradí sama …

Číst dále