Květ máku u Armschlagu v regionu Waldviertel, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Waldviertel

V oblasti Waldviertel je spousta lesů. Ale také: louky a pole, vrchoviště a vřesoviště a samozřejmě známé „viklany“.

Sever Dolního Rakouska ukrývá spoustu potoků, řek a rybníků. Zdánlivě nekonečnými lesy procházejí nespočetné turistické stezky. Chuť krajiny mezi Dunajem a Českou republikou se odráží v originální a chutné waldviertelské kuchyni: mák, kapr a brambory patří ke kulinářským poslům regionu.

Zdravá příroda a čerstvý vzduch

Waldviertel si až do dnešních dnů uchoval svou nádhernou původní podobu: panenská příroda a tichý kraj nabitý energií. V národních parcích Thayatal a  Blockheide nebo Heidenreichsteiner Moor se setkáte s okouzlujícími přírodními scenériemi. Nedotčená krajina a lehké dráždivé podnebí, kdy se střídají teplé dny a chladné noci, fungují velmi dobře jako klimatické lázně a prospívají tělu a duši.

Turistické eldorádo a bikerský ráj

Cyklisté na delších trasách krásně odbourají stres a posílí kondici. Waldviertel se zaměřil na příznivce terénní a horské cyklistiky: zdejší nejrozsáhlejší síť Rakouska zahrnuje 90 tras s celkovou délkou 2 000 km. Vyznavačům pěší turistiky se ve Waldviertelu splní veškerá očekávání. Kopcovitý jih s největším souvislým lesnatým porostem Rakouska je turistický region par excellence. A o kousek dále severním směrem, ve středu Waldviertelu, vede hustě propletená síť turistických stezek k vonicím loukám plných bylin a květin, podél bublajících potoků a říček a starých selských dvorů a osad. 

www.waldviertel.at