Skitouring v Dolním Rakousku

Dolní Rakousko okouzlí příznivce skitouringu svou pestrostí variant pro začátečníky a profesionály.

Pro skialpinisty a všechny, kteří se jimi ještě chtějí stát, jsme sepsali dohromady dolnorakouské skitouringové TOP areály. Aby ani bezpečnost nezůstala stranou, doporučujeme si zamluvit túry s průvodcem.

Kurzy pro skitouringové začátečníky
Nejvyšší hora Dolního Rakouska je oblíbeným výletním cílem ve Vídeňských Alpách nejen v létě, ale také během chladných zimních měsíců, kdy vrchol pokrytý sněhem dává doslovně zapravdu svému jménu. Dobrodružství na Schneebergu (Sněžná hora) se pak stává nezapomenutelným zážitkem, když si sportovně založení lyžaři po výstupu připnou lyže a spustí se v prašanu dolů do údolí. Pro skitouring jsou k dispozici různé varianty nejrůznějších obtížností – od příkrých sjezdů až po pohodové trasy. A nemusíte být vůbec profíkem, abyste si tento zážitek vychutnali: lyžařská škola Schi- und Bergsteigerschule Peter Groß v Puchbergu nabízí zájemcům kurzy pro začátečníky, během kterých se naučí, jak zacházet s vybavením. Místní průvodci předají na túrách rádi své zkušenosti.

Skitouringové trasy mimo velké stezky
Tirolerkogel v Annabergu je jedním z nejoblíbenějších kopců pro skitouring v Mostviertelu, v neposlední řadě i proto, že chata na vrcholu Annaberger Haus je v provozu také v zimě. V Göstlingu začíná výstup buď ze Steinbachu směrem na Dürrenstein nebo z vrchovištního rašeliniště Hochmoor Leckermoos na Ringkogel. Jedním z nejoblíbenějších kopců pro skitouring v Mostviertelu je Göller v St. Aegydu nabízející dechberoucí výhledy na okolní vrcholy, jež prostě nelze zapomenout. Další populární trasa vede na Muckenkogel v Lilienfeldu a lze ji dobře zkombinovat s posezením v chatě Lilienfelder Hütte.

Kde je skialpem nepolíbený, může se v Mostviertelu nechat zaškolit: například v lyžařských školách Schischule Annaberg nebo JoSchi Snowsports-Schischule Hochkar.