Výhled "20-Schilling-Blick" na Semmeringu, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Vídeňské Alpy

Od letního sídla po zimní dovolenou: Vídeňské Alpy v Dolním Rakouskou mají jako destinace pro trávení dovolené dlouhou tradici.

Hodinu jízdy autem jižně od Vídně se ukazují Alpy ještě jednou v celé své nádheře. Horský svět jižně od hlavního města, v létě oblíbený jako turistická oblast a díky úžasnému alpskému panorama nazývaný jako „Ráj výhledů“, se po idylickém babím létě plným pestrých barev promění v zimní ráj s dokonce největším evropským lyžařským střediskem pro večerní lyžování!

Rajské horizonty

Strhující horská kulisa vrcholů Semmering, Rax, Schneeberg a Wechsel stejně jako mírné kopečky Bucklige Welt byly oblíbeným výletním cílem již za císaře pána. Především po stavbě horské železnice Semmeringbahn, památky UNESCO, bylo „in“, přemístit se v létě na letní sídlo do blízkých hor. Dnes ale hosty přitahují do Vídeňských Alp v Dolním Rakousku i jiná lákadla. Třeba zubačka na Schneeberg nebo lanovka na Rax, která byla uvedena do provozu v roce 1926 jako první kabinová lanovka Rakouska pro přepravu osob.

Aktivity v horách

Vídeňské Alpy (Wiener Alpen) v Dolním Rakousku vás udrží v aktivitě v každém ročním období: v zimě zažijete dostatek pohybu na lyžích a běžkách – především na panoramatické běžecké trasa Wechsel-Semmering, v létě na vás čeká spousta dobře udržovaných a přehledně značených turistických stezek, MTB tras a odpočinkové cykloúseky jako třeba známá Biedermeierovská cyklostezka v romantickém údolí Pienstingtal. Anebo šarm a čistý vzduch v tradičních lázeňských místech Semmering, Reichenau a Bad Schönau. A v neposlední řadě místní lákadla, jež se nejchutněji poznávají při ochutnávce pochoutek v pevném i kapalném skupenství. 

www.wieneralpen.at