Lázeňský region Vídeňský les u Gumpoldskirchenu, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Vídeňský les

Těsně před branami Vídně se rozkládá idyla stvořená z luk a lesů: Vídeňský les je ráj pro trávení volného času naplněného pohybem, historií, hudbou a vínem.

„Jako bys byl v divočině a ne jednu nebo dvě míle od jednoho z nejživějších hlavních měst světa.“ Takto shrnul před 150 lety spisovatel Adalbert Stifter své dojmy z Vídeňského lesa. Region s bohatými lesy západně od Vídně sloužil odjakživa obyvatelům hlavního města jako výletní cíl: nejraději sem jezdili za procházkami, klidem a odpočinkem, ale také za brouzdáním v léčivé vodě, kulturou nebo koštem vína.

Pěšky, na kole, s golfovou holí

Již za doby Adalberta Stiftera se dobře vědělo o blahodárném účinku zdravého pohybu ve volné přírodě. Dnes můžete k pěším túrám Vídeňským lesem (Wienerwald) využít 6000 km značených tras. A k tomu se zde ještě nachází 46 tras pro horská kola s celkovou délkou přes 1000 km. A kdo by chtěl raději pohybovat rukama než nohama, toho očekává v Golf ARENA Baden hned devět golfových hřišť.

Víno, ženy, zpěv

Přes všechny sportovní aktivity, které zde můžete zažít: ve své podstatě je Vídeňský les zemí poezie. Hluboký múzický živel tohoto kraje cítila a vnímala spousta umělců, především skladatelů – například Ludwig van Beethoven, Franz Schubert nebo Johann Strauß. Zda to skladatele táhlo tímto směrem jen kvůli krásám krajiny? Anebo to přece jen souviselo s vínem? Ve vinicích legendárních vinařských obcí jako Gumpoldskirchen nebo Pfaffstätten se skvěle daří bílým a červeným vínům, jež si nejlépe vychutnáte v místních vinných šencích, tzv. Heuriger. 

www.wienerwald.info