Cyklostezka Triesting-Gölsental

Široké, rozmanité krajiny a idylická místa čekají na cyklostezce Triesting-Gölsental-Radweg na cyklisty požitkáře.

Ze Schönau do Traisenu propojuje cyklostezka Triesting-Gölsental-Radweg cyklostezky Thermen-Radweg a Traisental-Radweg. Za doprovodu šumění řek, která této cyklostezce dala svá jména, se projíždí obcemi Berndorf, Hainfeld a St. Veit an der Gölsen nádhernou krajinou Dolního Rakouska.

Krajinná pestrost

60 km dlouhá cyklostezka Triesting-Gölsental-Radweg začíná pohodlně v Schönau na jižním okraji Vídeňského lesa a je oblíbeným cílem pro rodinné výlety. Kolem malebných vesniček a početných lokálů k zastavení a občerstvení jedete pohodlně vpřed za tichého doprovodu lesů, luk a polí. O kousek dále proti proudu řeky, od Weissenbachu an der Triesting do městečka St. Veit an der Gölsen, pomalu získává lehce kopcovitá krajina alpinský půvab, než se pak cyklostezka Triesting-Gölsental napojí v Traisenu na pestrou Traisentalskou cyklostezku. Náš spirituální tip: když budete nejdříve kopírovat řeku Triesting a pak Gölsen, pojedete kousek po staré poutní trase „Via Sacra“ z Vídně do Mariazell.

Rytířské historky a piknik na břehu

Cestou narazí cyklisté požitkáři na spoustu kulturních klenotů regionu. Zřícenina Araburg v Kaumbergu, nejvýše položená hradní zřícenina Dolního Rakouska se svými mnoha historkami nebo renovovaný poutní kostel Klein-Mariazell jsou místa pro prozkoumání a zastavení. Podél cyklostezky se idylická místa na březích řek Triesting a Gölsen postarají o chladné osvěžení. To ocení také mountenbikeři, pro které jsou MTB trasy v okolí Altenmarktu oblíbenou výzvou.