Dovolená ve vinařství

Protože originál je pro nás nesmírně důležitý

Dolní Rakousko je se svými přibližně 28 000 hektary největší rakouskou vinařskou oblastí a ideální dovolenkovou destinací pro milovníky vína.

V Dolním Rakousku si můžete vybrat z více než 150 vinařství rozesetých v 8 vinařských oblastech Weinviertel, Kamptal, Kremstal, Traisental, Wagram, Carnuntum a Thermenregion. Největší rakouský vinařský region okouzluje strmými terasovitými vinicemi, mírně kopcovitými oblastmi ideálními pro cykloturistiku a malebnými vinařskými uličkami, v nichž se snoubí tradice s modernou v podobě vinic, prohlídek vinařských uliček a tradičních vinařských slavností.

Těžká volba

Nabídka ubytování je velmi pestrá - najdete zde vše od starobylých vinařství, která dýchají historií, až po moderní vinařství. Pokoje jsou zařízeny v různých stylech, od útulných, tradičních až po působivé, moderní. Všechny však mají jedno společné: ve všech zákoutích vinařství je jasně cítit vůně vína a jeho světa. Ať už se jedná o příjemný pobyt ve společnosti blízkých a přátel, nebo o odpočinek ve dvou, naše vinařství jsou tím pravým místem pro každou dovolenou.

Pohled do zákulisí výroby vína

Vyzkoušejte si výrobu vína na vlastní kůži a sledujte naše vinaře při práci zblízka. Vaše hostitelská rodina vinařů vás ráda provede vinicí, ukáže vám sklep a přiblíží vám cestu zrodu vína od hroznů až po vzácnou tekutinu ve sklenici ve vaší ruce. Vrcholem dne je samozřejmě večerní ochutnávka vín.
Na své si jistě přijde i vaše gurmánská duše. Některá naše vinařství mají vlastní vinotéky, které jsou otevřeny jen několik týdnů v roce, nebo jak se u nás říká "ausg'steckt". V příjemných dvorech a zahradách si můžete vychutnat vydatné občerstvení a sklenku dobrého vína a poté se přesunout o patro nebo dvě výš, kde na vás čeká pohodlná postel.