Cyklostezka Piestingtal-Radweg

Ráj výhledů se setkává s uměním a kulturou: divoce romantická a pověstmi opředená trasa vede nádherným biedermeierovským údolím.

S přímým napojením na EuroVelo 9 vede Piestingtalská cyklostezka (Piestingtal-Radweg) od městyse Piesting nebo Sollenau do obce Gutenstein nebo Rohr im Gebirge. Sportovně založení cyklisté si totiž trasu prodlouží a zdolají náročný výstup přes „Haselrast“, kde pak budou odměněni nádherným výhledem do širokých dálav. Lužní krajiny, stinné odpočívky a úzké písečné pláže podél trasy zvou k zastavení.

S dětmi kouzelným biedermeierovským údolím

Pohodlná a nádherná Piestingtalská cyklostezka se v Sollenau napojuje na cyklostezku Thermenradweg (EuroVelo 9) a až do Gutensteinu je bez jakýchkoliv stoupání ideálně sjízdná pro rodiny s dětmi. Na vesměs asfaltových cestách podél divoce romantické říčky Piesting vede trasa okouzlující lužní krajinou, přes sytě zelené louky a idylické vesničky. Na dobře značené trase stojí několik pavilonů, které nabízejí pohled do období biedermeieru v letech 1815 až 1848.

Údolí básníků, hudebníků a malířů

Není divu, že toto idylické údolí Piestingtal inspirovalo ke špičkovým výkonům již takové umělce, jako byli Ferdinand Raimund, Johannes Brahms nebo Friedrich Gauermann. Vždyť tady následuje jeden ohromující výhled za druhým, hrady a zámky vyprávějí fascinující příběhy a významné kulturní a historické stavby lemují stezku.

Krátká zastávka se vyplatí!

Ještě pro vás máme dva tajné tipy: muzeum Waldbauernmuseum Gutenstein, v kterém 13 dílen názorně ukazuje, jak se za dávných časů vyrábělo dřevěné uhlí, šindele a další. A absolutní „nutnost“, odbočka k vodopádům Myrafälle, kde se odehrává okouzlující přírodní podívaná. Den můžete zakončit návštěvou hostince nebo přestávkou na jedné z mnoha odpočívek.