Přírodní park Blockheide, © Naturparke Niederösterreich/Robert Herbst

Přírodní parky

V Dolním Rakousku se nachází 20 ze 47 rakouských přírodních parků, v nichž se odráží neuvěřitelná krajinná rozmanitost země.

Lužní lesy a vinohrady, louky a pastviny, úzké rokle a široká vřesoviště, mírné kopečky a drsné hřebeny, líbezné břehy řek a tajemné močály: souhra alpských, panonských, severských a jižanských vlivů nadělila Dolnímu Rakousku takové bohatství krajinných typů, které se takto pospolu nenachází nikde jinde ve střední Evropě.

Mystické viklany v přírodním parku Blockheide

Fascinující viklany v přírodním parku Blockheide jsou opředené spoustou pověstí. Náš tip: vzrušující „Žulová trasa“ s nádhernými výhledy a návštěvou přírodního parku a vrchovištního rašeliniště UnterWasserReich Schrems, kde se ponoříte do fascinujícího světa waldviertelských rybníků a rašelinišť a kde je také domov největší rybí populace Rakouska. Ideální pro rodiny, dobrodruhy a hobby geology.

Servus! říkají divočáci v národním  parku Sparbach

Poblíž Mödlingu v nejstarším přírodním parku Rakouska čekají na malé a velké návštěvníky zvířecí dobrodružství, napínavé rytířské historky a obrovské dětské hřiště včetně domečku na stromě. Perfektně se dá mimochodem přírodní park Sparbach prochodit po těchto turistických stezkách. Přejeme spoustu nezapomenutelných okamžiků!

Dohlédnout až přes Ötscher v přírodním parku Hohe Wand

Jakmile narazíte na jeleny a lamy, odhalíte přírodní poklady a vystoupáte až nad mraky, pak právě procházíte přírodním parkem Hohe Wand po trase s výhledem na Ötscher. Tato nádherná túra vede kolem vyhlídkové terasy Skywalk a odkryje turistům jedinečné výhledy na Ötscher a okolní krajinu, než se pak vydají po skalní hraně dále k zaslouženému oddechu a posilnění!

Přírodní parky Dolního Rakouska

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings