Cestovní tipy ve Vídeňských Alpách, © Michael Liebert

Tip na výlet: 48 hodin v horských oblastech Vídeňských Alp

Oblast Vídeňských Alp nabízí mnohem více než jen pohoří Rax a Schneeberg:

Kromě těchto známých hor v okolí Vídně nabízejí turistické cíle Bucklige Welt, Wechsel a Hohe Wand vyváženou kombinaci zážitků uprostřed přírody, intenzivních akcí a kulturních poznatků.

Prozkoumejte krásnou zelenou krajinu pěšky nebo na kole, zdolávejte vrcholy po strmých turistických stezkách nebo dobrodružných ferratách, vychutnejte si opojné ticho přírody na pikniku na horské pastvině nebo se nechte okouzlit překvapivým menu v gurmánské restauraci. Záleží jen na jediné věci: Najděte si čas a přijeďte sem, vdechněte pocit letní svěžesti - a pak už vaší nezapomenutelné krátké dovolené nebude stát nic v cestě!

Užitečné informace
S kombinovanou jízdenkou Schneeberg-Rax se dostanete na nejvyšší vrcholy Vídeňských Alp lanovkou a vleky za zvýhodněnou cenu: Kombinovaná jízdenka zahrnuje zpáteční jízdu lanovkou Schneebergbahn i lanovkou Rax-Seilbahn.
Pro dobrý spánek
Od jedinečných dvoulůžkových pokojů na zelených loukách přes rodinné farmy až po exkluzivní luxusní hotely - ve Vídeňských Alpách si vybere každý. Zde najdete přehled všech možností ubytování.

Den 1: V okolí Bucklige Welt a regionu Wechselland

Varianta 1: Pro všechny milovníky hor, přírody a relaxace

Ráno: postel v přírodě
Co takhle probudit se uprostřed zelených luk, kde se váš první pohled upře na mírně zvlněné kopce Bucklige Welt? "Postel na louce ve Vídeňských Alpách" v zahradě restaurace Triad v Krumbachu to umožňuje: architektonicky stylová, světlem prosycená dřevěná stavba ve tvaru krychle leží na klidném místě s nerušeným výhledem do okolní zeleně. Den opravdu nemohl začít krásněji!

Dopoledne: na elektrokolech pohořím Bucklige Welt
Trasa začíná u "krále cyklistů" Krumbacherhofu: Odtud se vydáte po krásné panoramatické trase a stezce zahradou růží a pokračujete po trase "Wetter" k největší atrakci celé trasy: větrnému mlýnu s vyhlídkovou plošinou v Lichteneggu!

Oběd: návštěva kozí farmy
Po náročném šlapání si zasloužíte krátkou přestávku: Na ekologické farmě Mandl´s Ziegenhof v Lichteneggu si pochutnáte na vynikajícím čerstvém kozím sýru a zároveň můžete pozorovat kozy hrající si ve slámě přes dvě panoramatická okna!

Odpoledne: na biozmrzlinu s výhledem
Příjemná vyhlídková cesta k osvěžení v Krumbachu: zmrzlinárna Eis-Greissler Georga a Andrey Blochbergerových nabízí nejen široký výběr lahodné přírodní zmrzliny, ale také regionální pokrmy, které si nejlépe vychutnáte v pohodlí dřevěných lehátek u leknínového jezírka, zatímco děti si mohou vyzkoušet volný pád v "mléčném koktejlu" v zážitkovém parku.

Varianta 2: Pro všechny milovníky zábavy, akce a odpočinku

Ráno: zábava a vzrušení na zážitkové louce Erlebnisalm Mönichkirchen
Na zážitkové louce Erlebnisalm Mönichkirchen je vždy co objevovat: čtyřsedačková lanovka Sonnenbahn vás pohodlně vyveze na pastvinu ve výšce 1 200 m, kde vás čeká rychlý sjezd do údolí po první rakouské koloběžkové dráze, nebo můžete strávit hodiny zábavy na stezce Schaukelweg.

Oběd: na pastvině Mönichkirchner Schwaig
Po takovém akčním programu byste si rozhodně měli odpočinout a občerstvit se v hotelu Alpengasthof Enzian nebo v hostinci Berggasthof u horní stanice: na sluneční terase si můžete vychutnat vynikající sezónní pokrmy.

Odpoledne: až do nebes v lezeckém parku
Lezecký park Hamari v Mönichkirchenu nabízí zábavu a správnou dávku adrenalinu pro celou rodinu: V největším zážitkovém parku ve Vídeňských Alpách si můžete vyzkoušet své horolezecké dovednosti na 12 paragliderech a 85 stanovištích nebo si užít pocit svobody na 600 metrů dlouhé lezecké trase Flying Fox.

Večer: Z pohoří Bucklige Welt do regionu Wechselland a dále do regionů Semmering-Rax a Schneebergland
Jedinečný Looshaus am Kreuzberg není jen hotel a restaurace, ale také jedinečný zážitek: Strávit noc v pokojích zařízených v jednoduchém stylu stoletého architekta Adolfa Loose a vychutnat si královskou večeři s nádherným výhledem na domovské hory Vídně, Rax a Schneeberg, je příležitost, kterou si nesmíte nechat ujít!

Den 2: Letní osvěžení v pohoří Rax a v regionu Schneebergland

Varianta 1: Pro všechny milovníky hor, přírody a relaxace

Ráno: dobrodružství hned za dveřmi
Od hotelu Looshaus se vydáte po stezkách s krásnými výhledy přes řídké lesy a zelené louky na hřeben Kreuzberg: odtud se vám naskytne působivý výhled na Semmeringskou železnici, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud dáváte přednost dvěma kolům před chůzí, můžete se do Kreuzbergu vydat také na horském kole.

Oběd: na Kreuzbergu uprostřed zelených smrků
Na malé mýtině leží tradiční chata Speckbacherhütte. Zde si můžete vychutnat nejen fantastický výhled, ale také regionální kulinářské speciality. Tip: V květnu začínají kvést 110 let staré rododendrony a ve vzduchu je cítit zvláštní kouzlo!

Odpoledne: relax na alpském plážovém koupališti
Od roku 1928 zažilo koupaliště na pláži Edlach mnoho nezapomenutelných lét. Od svého znovuotevření v roce 2020 nabízí idylické koupaliště u Payerbachu svým návštěvníkům relaxaci a odpočinek. Co by to bylo za letní den bez pořádného skoku do osvěžující vody?

Večer: kde kdysi jedli Freud a Frankl
Již před více než 100 lety byl majestátní hotel Knappenhof nedaleko Reichenau oblíbeným místem setkávání v kulturním středisku. Na jedné z nejkrásnějších slunečních teras v Dolním Rakousku dnes šéfkuchař Max Stiegl nabízí svým hostům regionální speciality a neobvyklé kulinářské výtvory. Pohodlně se usaďte, užívejte si a zkuste si uvědomit, jak je krásné na chvíli zpomalit a odpočinout si.

Varianta 2: Pro všechny milovníky zábavy, akce a odpočinku:

Ráno: Ve stínu rokle
Obklopeni skalními stěnami hlubokými až 60 metrů se vydáte po dřevěných lávkách a mostech přes chladnou soutěsku Johannesbach nedaleko Würflachu. Přírodní ráj pro děti i dospělé, který poskytuje ochlazení i v horkých letních dnech, a ideální místo pro romantické procházky ve dvou!

Oběd: Piknik pod širým nebem
Na úpatí hory Hohe Wand si můžete vychutnat kulinářské speciality v sadu ovocného světa "Mohr-Sederl": stačí rozložit deku a piknikový koš na trávě a vychutnat si jedinečné panorama!

Odpoledne: Pro tělo i duši
Termální lázně v Bad Fischau leží uprostřed bývalého císařského parku, kde dva přírodní bazény s 19 stupňů teplou pramenitou vodou poskytují přirozenou relaxaci mezi starými kaštany a romantickými trávníky k lenošení.

Večer: Poslední zastávka u hvězdičkového kuchaře
Šéfkuchař Christoph Puchegger je již pátou generací, která vede stejnojmenný hostinec ve Winzendorfu: Místo kulinářských požitků, kde mladý šéfkuchař díky svému tvůrčímu duchu a vášni připravuje se svým týmem jedinečné sezónní a regionální pokrmy. Držitel mnoha ocenění je ideálním hostitelem, se kterým byste měli zakončit příjemný víkend.