Traisentalská cyklostezka

Od mírné po divokou, od uchvacující po lahodně kulinářskou: tady zaručeně najdou cyklisté požitkáři a rodiny perfektní trasu.

Příjemné rovinatá Traisentalská cyklostezka (Traisental-Radweg) spojuje mezi idylickými terasovitými vinicemi a širokými poli St. Pölten a Mariazell. Pohodáři se nechají vést podél řeky Traisen kolem městeček Wilhelmsburg, Lilienfeld, Hohenberg, St. Aegyd a Kernhof, kde je očekávají početné historické zajímavosti.

Skvělé pro rodiny

111 příjemných kilometrů rozdělených do 4 etap čeká na Traisentalské cyklostezce na rodiny a cyklisty požitkáře. Nejvíce pohodová je etapa Dunaj – St. Aegyd, především při jízdě po proudu řeky. Trochu sportovnější je úsek ze St. Aegydu do Mariazell. Odměnou je spousta idylických místeček podél řeky Traisen, která zvou k oddechu a osvěžení ve vodě. Jde to ale také naprosto pohodlně. A sice když se využije jedna z mnoha možností a přestoupí se na autobus nebo vlak. Mimochodem: téměř celá trasa vede mimo silnice po asfaltových a dobře značených cyklostezkách. Náš tip: bezpodmínečně vložte zastavení v klášteře Herzogenburg nebo v prvním velbloudím divadle a ZOO s bílými tygry (Kameltheater Kernhof mit weißem Zoo).

Za každou zatáčkou se skrývá dobrý důvod pro přestávku

Na Traisentalské cyklostezce si pilní cyklisté užívají pestrou mostviertelskou krajinu a vychutnávají regionální pochoutky. Náš tip: ochutnejte z každého jídelního lístku něco, počínaje lilienfeldskou divočinou z předhůří Alp, k tomu sklenice ovocné šťávy z regionu a jako dezert jemně aromatická variace tradičních sýrů Traisentaler Hofkas’ (název "Hofkas" popisuje tradiční ruční zpracování mléka v kvalitní sýrové produkty na statcích v St. Pöltenu, Wilhelmsburgu a Eschenau. Region požitků Traisentaler Hofkas tak nabízí variaci různých druhů sýrů – od čerstvých přes měkké po tvrdé sýry).