Arnulf Rainer Museum

Muzeum

Tento podnik získal ocenění …

  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

Dnešní muzeum Arnulf Rainer Museum se nachází v historicky zvlášť dotčené budově města Baden: Na jeho místě stál kdysi kostel Panny Marie Frauenkirche, od roku 1821 to byly známé lázně Frauenbad – postavené podle návrhu Charles de Moreau, jednoho z nejvýznamnějších architektů francouzského klasicizmu. Po ukončení koupelového provozu v roce 1972 fungovala budova jako národní výstavní centrum.

Od roku 2006 byla věnována Arnulfovi Rainerovi, umělci pocházejícímu z města Baden. Otevření nově přizpůsobeného muzea - jako úspěšné kombinace historických a moderních stavebních prvků - se uskutečnilo v roce 2009.

Arnulf Rainer: Celosvětový úspěch Badenu

Arnulf Rainer se považuje za zakladatele neformalismu (francouzsky.: art informel – „neformální umění“) v Rakousku. Jeho přemalby ho mezinárodně proslavily od 50. let minulého století. Dnes je jedním z nejvýznamnějších žijících umělců současnosti. Muzeem Arnulf Rainer vytvořilo město Baden – ve spolupráci se zemí Dolní Rakousko – instituci, která odráží jeho vrstevnatost. Program zahrnuje stálé a speciální výstavy.

Současné umění od památkově chráněnou střechou

Každý 1. pátek v měsíci vás Arnulf Rainer Museum zve na architektonickou prohlídku: Během ní budete moci prozkoumat památkově chráněnou budovu Frauenbad a zjistíte mnohé hodnotné informace o této klasicistické architektonické nádheře.  Během prohlídky se návštěvníci dozví o lázeňské kultuře posledních staletí.

Pravidelné prohlídky v sobotu a neděli a rovněž během svátků jsou věnovány současným výstavám - a na kruhových chodbách se zase prezentuje historie budovy Frauenbad.

Vybavení

  • Přebalovací místnost
  • Toaleta
  • Prohlídky s průvodcem
  • Obchod
Mluvíme …
  • anglicky
  • německy

Místo a příjezd