Bisamberg

Horský vrchol, Přírodní zážitek

Popis

Ve výšce 358 metrů leží nejvyšší bod oblíbené dolnorakouské rekreační hory Bisamberg nedaleko Vídně. Odtud, z Elisabeth-Höhe, je výhled na Malé Karpaty a Hainburg. Spolu se svým protějškem, 425 metrů vysokým Leopoldsbergem, tvoří Bisamberg takzvanou "Vídeňskou bránu".

Díky krajině smíšených dubových lesů a dubových křovin a suchých trávníků je velká část území o rozloze přibližně 340 hektarů chráněna jako příroda a krajina. Staré reduty - pozůstatky opevnění z pruských válek v 19. století - jsou považovány za zvláštní přírodní památku. Unikátní travnaté a luční stepi, které se zde vyvinuly, jsou chráněny v rámci soustavy Natura 2000. Od roku 2007 převzaly většinu údržby suchých trávníků pasoucí se kozy.

Kromě toho je Bisamberg domovem vzácných květin a více než 700 druhů motýlů - a také více než poloviny rakouských včelstev. Na úpatí hory se nachází lesní ostrov Herrenholz: "oáza" dubů a habrů uprostřed zemědělské půdy.

Umístění
Weinviertel, okres Korneuburg

Zážitky na Bisambergu: putujte, žasněte a objevujte

Celou oblastí Bisambergu vedou krásné turistické, tematické a vycházkové stezky. Hostince a vinárny se starají o fyzickou pohodu svých hostů. Díky dětským hřištím na Elisabeth-Höhe a Falkenbergu se ani malí turisté zaručeně nebudou nudit.

Dobré vědět: Bisamberg byl osídlen již před tisíci lety, o čemž svědčí cenné archeologické nálezy, které mimo jiné poukazují na keltské osídlení.

Místo a příjezd

 • Kontakt

  Bisamberg

  2100 Bisamberg
  AT

 • Veřejná doprava
 • Plánování trasy pomocí Google Map

  Plánovač tras Plánovač tras


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings