Falkenstein a Falkensteinská zeď Frankenfels

Horský vrchol, Vyhlídka

Popis

Hrdý Falkenstein u Frankenfelsu se tyčí do výšky 720 metrů: díky vzrušujícím skalním stěnám na severozápadní straně je oblíbený vyhlídkový bod známým rájem horolezců. Na své si tu ale přijdou i milovníci pěší turistiky a MTB.

Třídílná rozmanitá stěna Falkenstein dosahuje výšky až 80 metrů. Náročná stěna z šedého vápence je díky své velikosti považována za dominantu Frankenfelsu a svými lezeckými zahradami a dobrodružnými skalními útvary láká horolezce všech úrovní. Kromě toho nabízí Falkenstein mnoho krásných turistických tras.

Na vrcholové plošině vítá hosty vrcholový kříž, jehož výstup je odměněn nádherným výhledem na údolí Natterstal. Celý region charakterizují jedinečné výletní cíle a příjemné penziony a ubytování, jako je například Sunnseit'n Biohof, který je obzvláště vhodný pro rodiny s dětmi.

Umístění
Mostviertel/NÖ-Mitte, v údolí Pielachtal u Frankenfelsu

Dostupnost pro pěší turisty
Na vrchol Falkensteinu vede několik turistických tras - například Pielachtaler Bahnwanderweg nebo Große Pielachtaler Rundwanderweg 652. Opravdovým tipem pro zasvěcené, zejména pro rodiny, je Frankenfelsberg-Runde s nádhernými výhledy.

Výletní cíle na Falkensteinu a v jeho okolí

Extra tip: Velký okruh Eibeck pro horská kola je ideální také jako odbočka k Falkensteinské stěně.

Místo a příjezd