Mostelleria Farthofer

Podniková prohlídka, Zážitkový svět

Tento podnik získal ocenění …

  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

Lisovna byla postavena v roce 1874 a ještě dnes pyšně stojí na návsi Öhlingu. Manželský pár moštových baronů Doris a Josef Farthoferovi s citem a opatrností provedli v roce 2010 renovaci památkově chráněného objektu a proměnili jeho funkci ve výrobní a degustační využití.

Pro zájemce se tady pravidelně nabízejí komentované prohlídky a degustace. Jméno budova převzala od hruškového dezertního jména „Mostello“, což je chráněná vlastní kreace z místních mostviertelských odrůd hrušek a vlastní bio hruškové pálenky.

V prodejně se kromě „Mostella“ nacházejí také všechny ostatní biopálenky a biolikéry z produkce destilérie stejně jako nejrůznější pochutiny. Od podzimu roku 2018 má destilérie rovněž vlastní sladovnu pro své nové druhy whisky. Koncem roku 2012 se mimochodem Doris a Josef Farthoferovi proslavili získáním zlaté medaile IWSC a ceny IWSC-Trohphy za svůj produkt O-Vodka, který byl oceněn jako nejlepší vodka světa (International Wine & Spirit Competition v Londýně), kromě toho získali ještě ocenění Mixology Gin-Test, 1. místo za O-Gin.

Vybavení

  • Prohlídky s průvodcem

Vhodnost

  • vhodné při špatném počasí
Poloha
  • dostupné městskou hromadnou dopravou

Místo a příjezd