Jochart

Horský vrchol, Vyhlídka

Popis

Jochart se táhne do výšky 1266 metrů v blízkosti Unterbergu, který je oblíbený zejména mezi milovníky lyžování, a Reisalpe, odkud je krásný výhled. Hora s ženským názvem se nachází v Gutensteinských Alpách nedaleko obce Rohr im Gebirge. Odtud vede dobře značená turistická stezka přímo na vrchol Jochartu. Jeho krátký hřeben se strmou severní stranou je charakteristický zalesněnými plochami. I vrcholový kříž v nejvyšším bodě je obklopen lesem. Některé mýtiny v blízkosti vrcholu však nabízejí překvapivě velkorysé panoramatické výhledy - za vhodného počasí až na Ötscher, Schneeberg a Gesäuse.

Milovníci přírody si mohou odpočinout v klidné a stále poměrně málo navštěvované předalpské krajině Jochartu. Doporučujeme vzít si s sebou vlastní zásoby a turistické vybavení, protože na cestě na vrchol nejsou žádné chaty.

Umístění
Gutensteinské Alpy / Vídeňské Alpy

Tip na vrcholovou túru
Z veřejného parkoviště v Rohr im Gebirge vede k vrcholu Schacherkreuz nejprve červená turistická značka a poté modrá značka. Vzhledem k tomu, že zde není chata, doporučujeme vlastní zásoby.

Dobré vědět: Dodnes se na svahu Jochartu nacházejí velké části letadla, které se zřítilo v roce 1974.

Místo a příjezd

 • Kontakt

  Rohr im Gebirge

  2663 Rohr im Gebirge
  AT

 • Veřejná doprava
 • Plánování trasy pomocí Google Map

  Plánovač tras Plánovač tras


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings