Kasematten Wiener Neustadt

Historické místo, Muzeum

Tento podnik získal ocenění …

  • Karta Niederösterreich-CARD
  • Rakouská ekoznačka

Popis

Kasemata (francouzsky casematte, ze středořeckého χάσμα chásma "štěrbina", "zemní rokle", "zemní průrva" přes ital. casamatta "valová klenba") je klenba v pevnostní konstrukci chráněná proti dělostřelecké palbě.

Jedinečné opevnění ve Wiener Neustadtu z hlediska historie architektury pochází z 12. století - z doby, kdy bylo město založeno z velké části z výkupného za Richarda Lví srdce. Není proto divu, že se při renovaci u příležitosti Dolnorakouské zemské výstavy 2019 objevily četné archeologické a architektonicko-historické senzace. Proměna v moderní architektonický skvost byla velmi úspěšná. Vítězný projekt architektonické kanceláře Bevk Perovik(http://bevkperovic.com), vysoce oceňovaný v mezinárodních odborných médiích, ukazuje, jak lze staré hmotě s moderními prvky šikovně dát současný účel.

Podzemní prostory s baštami a nárožními věžemi před nimi původně sloužily k obraně města. Později sloužily jako muniční sklady, protiletecké kryty a sklady piva, až na dlouhá desetiletí upadly do zapomnění. Díky tomu, že kasematy byly po staletí v podzemí, což umožňovalo lepší obranu, máme dnes k dispozici skvěle zachované části hradeb, opus spicatum, unikátní Strada coperta, náspy a mnoho poznatků o tehdejších stavebních postupech.

Prohlídky těchto podzemních sklepení s průvodcem nabízejí dosud nevídané pohledy na opevnění města, které je skvěle zachovalé a má neuvěřitelně vzrušující historii ve všech epochách, jako jsou doby Habsburků, turecké obléhání, útoky Matyáše Korvína z východu a mnoho dalšího. Jedno z nejstarších opevnění v Evropě je tak od roku 2020 velkou atrakcí ve Wiener Neustadtu a stojí za návštěvu.

V rámci revitalizace byly kasematy rozšířeny o funkční prostor Neue Bastei, který spolu se souborem starých historických kasemat tvoří jedinečné místo pro pořádání kongresů, akcí a svateb. Tato lokalita s denním světlem a přímým přístupem do městského parku boduje stejně jako její perfektní centrální poloha v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží. Hotel Kasematten se nachází uprostřed městského parku a přitom přímo v centru města a je ideálním místem pro ekologické setkání: příjezd vlakem, žádné převozy a všechny hlavní atrakce v docházkové vzdálenosti.

Přímé sousedství hotelu Hilton Garden Inn**** je pro mnohé organizátory dalším argumentem. Spojovací cesta vás dovede na místo konání akce jen po několika krocích.

 

 

Ceny

Místo a příjezd