Schneebergbahn

Horská železnice / lanovka

Tento podnik získal ocenění …

  • TOP výletní cíl
  • Partner se zaručenou kvalitou v Dolním Rakousku
  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

Poklidná jízda vlakem z obce Puchberg na pohoří Schneeberg: Kultovní lokálka Schneebergbahn s veselým vzhledem připomínajícím salamandra se vlní krajinou přes rozkvetlé pastviny a voňavé jehličnaté lesy. Tak vyváží malé i velké hosty na nejvyšší vrch Dolního Rakouska - bezpečně, pohodlně a jen za 40 minut.

Původní lokálka vyrazila z obce Puchberg na kopec poprvé v roce 1897. Moderní salamandrové vozy byly pokřtěny o sto let později:  Tyto strakaté vlaky jsou součástí idylického obrazu Vídeňských Alp. Od té doby již lokálka Schneebergbahn dosáhla nespočetně krát  svého cíle – bezbariérová horská nádražní stanice  Hochschneeberg se nachází 1 800 metrů nad mořem. Odsud se vyráží na nádherné túry pro celou rodinu.  Po nich se opět mohou nechat odvézt spolehlivým salamandrem nazpět do údolí.

Sladké občerstvení po cestě - na zastávce Salamandra

Na zastávce Baumgartner si můžete dopřát zvlášť chutné mezipřistání.  Podávají se zde slavné Schneebergské buchty: sladká specialita z kynutého těsta s marmeládovou náplní.

Tip: Na webové stránce lokálky Schneebergbahn si už doma můžete zakoupit a vytisknout lístky pro jízdu nahoru a dolů - zcela pohodlně.

Ceny

Vybavení

  • Prohlídky s průvodcem

Místo a příjezd