Sconarium Bad Schönau

Muzeum, Zážitkový svět

Tento podnik získal ocenění …

  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

V "Sconariu" v Bad Schönau se nachází kulturní sál, který obec využívá k různým akcím, a výstava o léku lázní Bad Schönau - přírodní kyselině uhličité. Název "Sconarium" je odvozen od slova "Sconnawe", první písemné zmínky o obci (1267), a latinského slova "Arium" (místnost).

Základem rozvoje cestovního ruchu v obci je pramen minerální vody, který byl náhodně objeven na počátku 20. století a označen jako léčivý. Zejména přírodní plynná kyselina uhličitá, která volně stoupá spolu s minerální vodou, má zvláštní léčebné účinky při léčbě poruch krevního oběhu, kardiovaskulárních a cévních onemocnění. Rozvoj zdravotní turistiky místních zdravotnických podniků a komunity byl v posledních desetiletích velmi pozitivní. Bad Schönau dnes patří k obcím s nejvyšším počtem přenocování v Dolním Rakousku.

Protože se jedná o v Rakousku ojedinělý lék, bylo rozhodnuto, že je třeba prokázat vynikající účinek přírodního plynu kyseliny uhličité na lidské zdraví. Cílem je povzbudit místní hosty, ale i četné návštěvníky a výletníky, aby lépe poznali tento jedinečný lék a sami ho objevili. Stálá expozice ve Sconariu obsahuje vše, co stojí za to vědět o plynné kyselině uhličité od velkého třesku až po současnost. Speciálně zkomponovaná zvuková kulisa, interaktivní obrazovky a kvízy o kyselině uhličité vytvářejí příjemnou atmosféru s dobrým pocitem.

Veřejná doprava

Z Vídně nebo Štýrského Hradce na hlavní nádraží Wr. Neustadt. Odtud jeďte lanovkou Aspangbahn dostanice Edlitz-Grimmenstein a poté regionálním autobusem do Bad Schönau B55/Abzwg. Ort. Odtud je to 10 minut chůze.

Ceny

Vhodnost

  • vhodné při špatném počasí

Místo a příjezd