Wildnisgebiet Dürrenstein

Přírodní zážitek

Popis

Oblast divočiny na jižní straně Dürrensteinu ukrývá největší přírodní lesy Rakouska. Oblast se rozprostírá od nadmořské výšky 650 m až po vrchol hory Dürrenstein ve výšce 1 787 m n. m. Od roku 2002 spadá oblast Wildnisgebiet pod ochranu přírody a je proto trvale chráněným územím. V největším pralese střední Evropy můžete spatřit více než 500 let staré jedle a smrky dosahující výšky nad 50 m a s obvodem až 4,8 m a také přes 400 let staré buky lesní s výškou nad 35 metrů. Prales je životním prostorem pro divoká zvířata, žijí zde i vzácné druhy jako hraboš sněžný, rejsek horský, netopýr ušatý a rys.

V roce 2011, kdy byl „rok lesa“, byla divočina Wildnisgebiet jako „pohádkový les“ přijata do „sedmi lesních divů“ Rakouska. Toto přijetí odsouhlasila přírodní organizace Österreichische Bundesforste. Aby bylo možné tuto jedinečnou lesní oblast ochránit, mají sem lidé přístup jen v rámci omezených a komentovaných pěších túr. Prohlídky začínají a končí v obcích Göstling/Ybbs a Lackenhof am Ötscher.

Tip: V roce 2020 se v městečku Lunz am See otevírá Haus der Wildnis (Dům divočiny), jako informační centrum pro všechny zájemce o návštěvu oblasti divočiny.

Ceny

Místo a příjezd

 • Kontakt

  Wildnisgebiet Dürrenstein-Lassingtal

  Schutzgebietsverwaltung Wildnisgebiet Dürrenstein-Lassingtal

  Kirchenplatz 5
  3293 Lunz am See
  AT

  Telefon: +43 7486 21122

  E-Mail: info@haus-der-wildnis.at
  Website: www.wildnisgebiet.at

 • Veřejná doprava
 • Plánování trasy pomocí Google Map

  Plánovač tras Plánovač tras


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings