Šest nejkrásnějších dálkových turistických tras Dolního Rakouska

Pročistit si hlavu, vychutnat si přírodu a uniknout daleko od všedního dne: dálková turistika je nejen jednou z nejzdravějších sportovních aktivit vůbec, ale pomůže také proniknout blíže k vlastnímu nitru.

Vše, co se zvládne do dvou dnů pěší chůze, nazýváte procházkou? Pak jste tady naprosto správně. Sepsali jsme naše nejoblíbenější dálkové turistické trasy Dolním Rakouskem, které neznají hranice, jsou bohaté na vyhlídky a plné požitků. Spoustu zábavy při pročítání a putování.

Přeshraniční Waldviertel: pěšky podél řeky Lainsitz/Lužnice

Ve stále zeleném Waldviertelu čeká na dobrodruhy vyznávající dálkovou turistiku 230 kilometrů. Cesta vede od pramene Lužnice (Lainsitz) v Karlstiftu stále podél hranic až do Chlumu v České republice. Cestou putujete fascinující krajinou, jako je přírodní park Blockheide v Gmündu, a pochutnáte si na pravých waldviertelských šuláncích s mákem a knedlících, než se pak podíváte, jak se opět probouzí k životu staré řemeslo (a rádi i přiložíte ruku k dílu). Náš tip: naplánujte si také čas na prohlídku pivovaru.  

Dálková turistika s velkým rozhledem: trasa vídeňským alpským obloukem

19 rozmanitých etap na 290 kilometrech a nesčetná nádherná vyhlídková místa. Cesta vídeňským alpským obloukem propojuje kopce a údolí Vídeňských alp v Dolním Rakousku. Od pánve Wiener Neustädter Becken přes pestré louky a pastviny pohoří Wechsel nahoru na historický Semmering putujete dále k vrcholům Rax a Schneeberg, kdy se pak přes Hohe Wand vydáte opět směrem dolů do údolí. Každý si tady najde pro sebe tu správnou etapu, od půldenního výletu až po dlouhou relaxaci s pohybem.

Alpská túra v Mostviertelu: Hochkar – Dürrenstein – Ötscher

42 kilometrů dlouhá trasa Alpintour, velmi náročná, ale z krajinářského hlediska jedinečná vede přes vrcholy tří výrazných hor Mostviertelu - Hochkar, Dürrenstein a Ötscher. Pevná obuv, pevný krok a dostatečné zásoby vody jsou na této pěší túře absolutní nutností – jako odměna pak nahoře nad korunami stromů čekají pohádkové výhledy na okolní horský svět, pestré louky a pastviny a útulné horské chaty sloužící k načerpání sil. 

Dálková turistická trasa Nibelungengau

Nibelungengau má co vyprávět a je zajímavým výletním cílem pro objevitele i pro ty, co hledají klid, a také pro rodiny s dětmi. Na dálkové pěší cestě Weitwanderweg Nibelungengau najdete na více než 100 kilometrech výborně napojené a dobře značené stezky s pestrou směsicí pohodových a náročných úseků. Vychutnejte si sytou zeleň, mírné kopečky a výhledy na Dunaj – blaho pro oči i duši.

Dunaj – víno – meruňka: Welterbesteig Wachau

Zdolejte nejkrásnější turistické stezky ve Wachau najednou: Stezka světového dědictví Welterbesteig má délku 180 kilometrů a vede po historických cestičkách k nejkrásnějším, nejzáživnějším a nejhistoričtějším atraktivitám památky UNESCO. Od vinařské vesničky k renesančnímu městečku, kvetoucími zahradami k zářivým vinohradům: chodili bychom po ní pořád dokola!

NOVINKA: dálková turistická trasa Kremstal-Donau

Nová pěší cesta Weitwanderweg Kremstal-Donau přímo navazuje na dálkovou turistickou trasu Welterbesteig Wachau a začíná v městě Krems an der Donau. V 15 nově koncipovaných etapách dálkové pěší trasy v délce cca 100 kilometrů se nádherně kombinuje pohyb, požitek a kultura: město vína Krems a malebné vesničky severně a jižně od Dunaje ukrývají spoustu vynikajících zastavení s občerstvením, mimořádných kulturních zařízení a bájnou krajinu, které zvou na chvíli zastavení a oddechu.