Dürrenstein

Nádhera. To je Dürrenstein, Lunz am See, divočina Wildnisgebiet a jedinečná kotlina Grünloch. Kdo hledá výhledy, najde zde celé panorama!

Dürrenstein a nádherné městečko Lunz u tyrkysově modrého jezera zve všechny horské turisty na poznání a vychutnání si přírodních krás a samozřejmě na pěší túry. Okouzlující příroda vytváří tak úžasné panorama, které prostě musíte vidět!

Jezero a prales

Dürrenstein s výškou 1 878 m dokáže nadchnout turisty doslova na každém metru. Blízké jezero Lunzer See s idylickým městečkem zvou ke koupání a projížďkám na člunu, zatímco Rothwald, jeden z posledních pralesů Evropy, nabádá k prozkoumání. Náš tip: nepropásněte pěší túru s průvodcem k 1000letému tisu!

Přírodní divadlo značky deluxe

Kromě pralesa a tisu stojí za to vidět kotlinu Grünloch. Pól chladu střední Evropy ohromí naměřenou teplotou -52,6 °C a průměrem 500 metrů. Rovněž fantastické: divočina Wildnisgebiet Dürrenstein, domov mnoha chráněných druhů, které můžete vidět už jenom zde.

Zlehka i s vypětím všech sil!

Zvlášť oblíbeným výletním cílem je chata Ybbstalerhütte, od které se dostanete – samozřejmě až po chutném a vydatném odpočinku – na Großer Hühnerkogel a Kleines Hirzeck. Rovněž nedaleko: vrchol Dürrensteingipfel, nazývaný také Notengipfel, který poskytne nádherný výhled na celou krajinu. Tip pro pokročilé: vysokohorská trasa Hochkar-Dürrenstein-Ötscher.