Hochkar

Tam, kde turisté a zimní sportovci skáčou ve vzduchu, zvou rozmanité trasy nad a pod zemí na průzkum. To musí zažít každý milovník dobrodružství.

Zažijte Hochkar po všech stránkách: nahoře si vychutnáte fantastický výhled, zatímco dole se po napínavé pěší trase nebo jízdě na raftech uvolníte v termálních lázních Solebad – a uvnitř čekají jedinečné krápníkové jeskyně na své objevitele.

Výšky a hloubky s bohatými výhledy
Hochkar je díky 1 808 m n. m. nejvyšší bod Göstlingských Alp, a tímto i skvělý cíl pro turisty a sportovce v létě i zimě. Oddech dopřejí útulné „Enzos“ v Göstlingu nebo rezortu JUFA Hochkar Sport Resort, než se vydáte na vyhlídku Skywalk s okouzlujícím výhledem „360° Blick“.

Nezapomenutelné okamžiky
Ať sportovní rafting nebo podívaná v krápníkových jeskyních – na své si přijdou všichni milovníci dobrodružství. Zklidnění najdete v lázních Ybbstaler Solebad, vzrušení naopak v zážitkovém světě Erlebniswelt Mendlingtal, kde se vydáte po stopách dřeva. V zimě vyměníte turistické boty za snowbord nebo lyže a poznáte zblízka nejvýše položené centrum zimních sportů východního Rakouska.

Nadzemní a podzemní turistické stezky
V nádherném údolí Mendlingtal nezbývá než žasnout. Rozmanité trasy vedou přes pestré pastviny, spletité jeskynní systémy a fantastické krápníkové útvary, které již vyžadují cvik a zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Tip: vrchoviště Hochmoor Leckermoos s bohatým světem živočichů a rostlin.