Panorama na Raxu, © Robert Herbst

Horské chaty a salaše

Život na horách jako za starých časů - nebo alespoň trochu jako za starých časů - poznají turisté v našich útulných chatách a na tichých pastvinách v salaších.

Originální, autentické a neuvěřitelně pohodlné: to jsou dolnorakouské chaty a salaše neboli takzvané "schwaigen" - tak se říká salaším v pohoří Wechsel. Pokud jste zde byli jednou, určitě se sem brzy vrátíte. Zde můžete zažít pravý horský život a najít klid a pohodu daleko od hlučných ulic a každodenního shonu. Tady je svět ještě opravdu v pořádku, jak má být!

Oblíbená rekreační oblast pro každého

Zatímco děti oživují kameny a kusy dřeva na přírodním hřišti "horská pastvina", dospělí odpočívají na slunné terase před chatou a užívají si barevný výhled na veselý ruch kolem. Louky plné nejrůznějších květin, impozantní horské vrcholy a krávy spokojeně se pasoucí na pastvinách tvoří dokonalou kulisu pro nezapomenutelný horský zážitek.

Nadechněte se a užijte si nádherný výhled: naše tipy na chaty s panoramatickým výhledem

Rodinná chata Terzerhaus v oblasti Gemeindealpe Mitterbach nabízí ze své panoramatické terasy jedinečný výhled na hory regionu Mariazellerland. Nedaleko odtud se nachází Annaberger Haus na Tirolerkogelu s fantastickým výhledem na oblast Mostviertel. Obzvláště příjemný je výhled na hory z lehátek u stanice Rax-Alm Berggasthof a chata Ottohaus nabízí úžasné množství výhledů na Vídeňské Alpy.