Vždy po stopách vinné révy, © Niederösterreich Werbung/Romeo Felsenreich

Nejkrásnější vinařské cyklotrasy

Ochutnejte cyklotrasy v osmi vinařských oblastech Dolního Rakouska.

Vinice, pole a malebné vinařské uličky tvoří okouzlující kulisu. Tempo určuje elektromotor nebo síla pedálů. Vinařství a provozovny patřící do sdružení Niederösterreichische Wirtshauskultur vás zvou k příjemnému odpočinku. Cyklistika v jedinečných vinařských oblastech Dolního Rakouska slibuje mnoho vzácných okamžiků pro vaše oči, chuťové pohárky, nos a samozřejmě i srdce.

Není překvapením, nebo můžeme říci, že vinná réva může za to, že v největší rakouské vinařské oblasti vedou nejlepší cyklotrasy od vinice k vinici. Existuje však také mnoho tematických cyklotras věnovaných vínu. Zde je našich 5 nejlepších vinařských cyklotras... 

# Cyklotrasa Thermenradweg

Pro milovníky vína a cyklistiky v jednom je Thermenradweg přímým spojením z města na vinice. Trasa vede po rovinatých silnicích co nejjednodušeji z okraje Vídně (Vorarlberger Allee) přes Vösendorf směrem na Laxenburg, podél Wiener Neustädter Kanal kolem známých vinařských obcí, jako jsou Kottingbrunn, Gumpoldskirchen, Pfaffstätten nebo Baden, až do Wiener Neustadt. Na trase je vždy možné přestoupit na Südbahn nebo Badner Bahn.

# Poznávací cyklotrasy ve Wagramu

Hledej a najdi, to je heslo ve Wagramu! Projeďte se na kole nedotčenými lužními lesy, objevte skrytá vyhlídková místa a obdivujte členité terasovité vinice a pozoruhodné sprašové útvary. Cyklistika ve Wagramu je čistá radost z jízdy na dvou kolech, skutečná cesta za poznáním. 

# Traisentalská cyklostezka vinicemi

Cyklostezka Traisentaler Weinbergradweg, dlouhá 15 km, vede přes vinice a sady, vesnice a vinařské uličky, kolem hradů a muzeí, začíná v Hollenburgu (nedaleko Dunajské cyklostezky) a je známá mnoha nádhernými výhledy do údolí Dunaje a údolí Traisental, ale i na úpatí Alp a až do Vídeňského lesa.

# Dunajská cyklostezka

Meruňky, víno, stará římská města, hrady, impozantní zahrady: nejkrásnější úsek slavné dálkové cyklotrasy Eurovelo 6 vede nezaměnitelně přes Dolní Rakousko. Udělejte si čas na projížďku podél stříbřitě modré stuhy Dunaje po bývalých zpevněných cestách i klidných vesnických silničkách a vychutnejte si výhledy a panoramata slavných vinařských oblastí. Tip na cestu: Z Dunajské cyklostezky občas přestupujte, ale nezapomeňte si ve vlaku rezervovat místo pro své kolo!

# Cyklotrasa Weinviertel DAC

Zweigelt, Portugieser nebo Veltlínské zelené - v regionu Weinviertel se nachází řada vinařských cyklotras v délce od 35 do 75 kilometrů. Velmi rádi bychom vám doporučili vinařskou cyklotrasu se zastávkami, kterou je cyklotour Weinviertel DAC. Začíná na hlavním náměstí v městečku Retz a vede typickým klidným prostředím regionu Weinviertel přes Zellerndorf, Röschitz a Pulkau zpět do Retzu, kam je možné přijet i vlakem z Vídně.