Langenlois, © Romeo Felsenreich

Turistika za vínem

Sklepní ulička Wagramu, © Weinstraße Wagram/Herbert Lehmann

Vinařská cesta Wagram: Trasa sklepních uliček

Trasa sklepních uliček (Kellergassen-Tour) provádí ambiciózní turisty na 38 kopcovitých kilometrech vinohrady v okolí Großriedenthalu, kolem sprašné formace „Neun Mauna“ a sklepními uličkami Feuersrbrunnu. Start a cíl je v oblastní vinotéce Weritas Wagram.

Číst dále
WEINWEG Langenlois, © Rita Newman

Vinařská cesta Kamptal: Vinařská stezka Langenlois

Vinařská stezka lemovaná po celé své 7 kilometrové délce degustačními zastaveními a obrovskými vinařskými skulpturami je skutečným požitkem. Kdo touží blíže prozkoumat nejznámější viniční tratě v Langenloisu, koštovat a dozvědět se zároveň (téměř) vše o víně, je zde na správném místě!

Číst dále
Weinviertel West: Vinařská turistická stezka Retz, © Retzer Land/Astrid Bartl

Weinviertel West: Vinařská turistická stezka Retz

Stále kolem révy vinné půjdete po vinařské turistické stezce „Weinwanderweg Retz“ dlouhé 6 km. Přes zvlněné vinohrady a kolem vinic putujete po okružní stezce tak dlouho, dokud vás některý z mnoha místních „Heuriger“ nezláká k ochutnávce vína.

Číst dále
Hauersteig Rohrendorf, © Gemeinde Rohrendorf

Vinařská cesta Kremstal: Hauersteig v Rohrendorfu

Pro vinofilní turisty je turistická stezka „Hauersteig“ v Rohrendorfu skvělým uvedením do světa vína v oblasti Kremstal. Na 5 kilometrech se totiž prochází nejen nejznámějšími viničními tratěmi jako Breite Rain nebo Gebling, ale také sklepní uličkou v Rohrendorfu.

Číst dále
VIA.CARNUNTUM Schättenberg Gumpoldskirchen, © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Vinařská cesta zemí Římanů Carnuntum: VIA.VINUM.

Při toulkách krásnými vinohrady a sklepními uličkami Carnunta můžete objevovat nálezy ze starého Říma, vinařské naučné stezky a historii i historky ze současnosti. Romantické sklípky a nádherné výhledy odmění na třech etapách turisty za jejich píli.

Číst dále