Raxalpe - ráj pro turistiku na sněžnicích

Rax nabízí milovníkům přírody nádherné túry na sněžnicích s nezapomenutelnými výhledy na jedinečné panorama okolí.

Kdo by chtěl v zimě zažít něco více než jen lyžování, lepší místo než Raxalpe nenajde. Tady si může totiž vyzkoušet nejnovější zimní sportovní trendy jako skibob nebo ruckXbob a na pěších túrách na sněžnicích si skvěle vychutnat úžasné výhledy. Jízdenky online koupit

Kabinovou lanovkou na Rax

Nejrychlejší výstup do výšky 1 500 m n. m., k horní stanici lanovky na Rax, lze zvládnout za 8 minut, a sice s pomocí kabinové lanovky Rax, nejstarší kabinové lanovky Rakouska, která po rozsáhlé modernizaci od června 2016 opět září ve svém novém šatě. Razantní jízda na skibobu dolů je zárukou zážitku pro silné nervy. Kombinace kola na lyžích zní nejenom napínavě – a to taky je – ale dá se i celkem snadno naučit. Potřebné vybavení si lze jednoduše půjčit v Rax-Alm Berggasthof u stanice lanovky.

Turistika na sněžnicích na Raxu
Turistika na sněžnicích na Raxu

Spousta cest vede na Rax

Asi nejkrásnější a nejvíce vzrušující výstup na Rax je na sněžnicích. Potřebné vybavení je možné si vypůjčit v Raxalpenhof a k tomu hned objednat túru s průvodcem. Tip na túru: od Preiner Gscheid lze pohodlně dojít k chatě Waxriegelhaus a ze západní strany vystoupat na Rax.

Pěšky nahoru a na bobech dolů

Stejně tak zajímavá je túra ruckXbob. Nahoru se jde krásnou zimní procházkou zasněženou krajinou s „rucksackem“ na zádech a dolů se sjíždí hlubokým sněhem na bobech, které jsou kombinací bobů a batohu. To musí zažít každý dobrodruh!

Tip: Rezervujte si průvodce:

TEAMWANDERN
Wolfgang Menczel 
E: info@teamwandern.at 
T: + 43 650 30 11 063 
M: +43 676 709 75 30 

Provozovatel vleků  
Lanovka Rax-Seilbahn Koupit

Více informací o horském středisku Rax