Schneeberg

Nejvyšší hora Dolního Rakouska nadchne jak rodiny, tak i zkušené horské turisty. Není divu, protože pro každou úroveň nabízí tu správnou trasu.

Hora Schneeberg nadchne svým nádherným výhledem a různorodou sítí tras, které nabídnou pro každý vkus tu správnou volbu. Nejpohodlnější cesta nahoru vede mimochodem po železnici Schneebergbahn k nejvýše položenému nádraží Rakouska.

Audience u krále
Král Alp dosahuje impozantní nadmořské výšky 2 076 m a pohodlně ho můžete zdolat až po nejvýše položené nádraží Rakouska ve výšce 1 797 m n. m. ozubenou dráhou Salamander nebo nostalgickou parní lokomotivou drah Schneebergbahnen. Po příjezdu vyzývá božské panorama k pěším túrám!

Sport pro mozkové buňky
Kdo by chtěl kromě krevního oběhu povzbudit i svůj mozek, je v galerii a ateliéru VOKA  na správném místě. Zakladatel spontánního realismu zde vystavuje svá originální díla vytvořená akrylovými a akvarelovými barvami a trubičkovým perem. Velmi zajímavá je TOP ART 1800, nejvýše položená galerie Rakouska u horní stanice zubačky Salamander, kde po výstupu zvou k odpočinku pohovky Enzos.

Hora pro všechny
Schneeberg nabízí všechny stupně obtížnosti – od pohodové procházky až po náročnou trasu plnou výzev. Zde se budou zkušení turisté cítit stejně šťastně jako rodiny na nedělním výletě. Tip: stezka kolem zubačky Zahnradbahnwanderweg nebo pěší túra na náhorní plošině na Hochschneebergu.