Cesty za vínem

Nejkrásnější pěší túry jsou tam, kde má víno svůj domov.

Dolnorakouské vinařské turistické stezky vedou kolem starých kamenných teras přes sprašné a jílovité půdy k prastarým sklepním uličkám zvoucím k posezení se skleničkou vína.

Vinná stezka v Langenlois: WeinWeg Langenlois
Po historické síti cest procházíte idylickými vinohrady a vinicemi regionu Langenlois: vinná stezka WeinWeg je navíc lemována pozoruhodnými objekty a degustačními zastávkami – vinnými sejfy, jež zvou turisty k odpočinku a ochutnávce. Náš tip: zajistěte si degustační sadu a klíč k sejfu v domě Ursin Haus!

Stezka sklepní kočky:  sklepní uličkou v Sitzendorfu
Sklepní kočka doprovází návštěvníky sklepní uličkou  Sitzendorfer Kellergasse in Hollabrunn k 24 chutným zastavením. Rozmanitá okružní trasa prochází různými sklepy a zavede vás do hloubi duše regionu – a na degustačních stanovištích do tajemství chutných vín. Na zdraví a vlhce veselou sklepní túru!

Let sokolů: Weinwanderpark Falkenstein
Vydejte se na 7 km dlouhou pěší túru vinařským turistickým parkem ve Falkensteinu a poznejte jeho vinařská místa s historií. Nějaké to sokolí místečko k odpočinku včetně weinviertelské svačinky a ochutnávky vína k tomu samozřejmě patří také -  a průvodcem vám bude sokol!

Tam, kde je domov vína: vinařská turistická stezka Spitzer Weinwanderweg
Kdo se v městečku Spitz vydá po značkách ve tvaru lahví vína, může obdivovat staleté kamenné terasy a líbeznou krajinou osázenou vinicemi. Stezka Spitzer Weinwanderweg vede nejznámějšími viničními tratěmi k nádherným výhledům na Wachau – a samozřejmě kolem vinařů, kteří pozvou k posezení.

Turistické trasy