Wechsel

Wechsel (v překladu změna) přináší proměnu všedního dne. Kromě pěších túr a lezení je možné se tady proměnit v dobrodruha a objevitele přírodních krás.

Rozmanitost – toto slovo přesně vystihuje Wechsel s obrovským výběrem turistických a lezeckých tras. A po výstupu nahoru se snadno dostanete zase dolů. Buď svižně na horských koloběžkách a motokárách, nebo pohodlně lanovkou.

Tam, kde bydlí příroda
Vrcholek pohoří Wechsel ve výšce 1 743 m n. m. vzhlíží na region plný rozmanitosti a přírodních scenérií. Přírodní ráj s úchvatnými výhledy do dálek si zachoval svou původní podobu až do dnešních dnů – naštěstí, protože právě díky tomu je oblast Wechsel tak oblíbená a jedinečná.

Vždy svěže nahoru a dolů
Nahoru to jde pohodlně a s bohatými vyhlídkami lanovkou Mönichkirchen, dolů razantně a dobrodružně na koloběžkách a motokárách. Více než 2 km dlouhá rozmanitá trasa vede přes pestré louky a zelené lesy do údolí. Zábavné akce jako např. salašnické slavnosti Schwaigen-Reigen a Enzos zum Chillen čekají na všechny, kteří si cení tradici a zároveň i relaxaci.

Turistika na kolejích
Turisté a horolezci si na Wechselu přijdou na své. Určitě se doporučuje působivý přechod přes osadu Mönichkirchner Schwaig na regionální trase G a  z obcí Mönichkirchen, St. Corona a Kirchberg am Wechsel čekají další početné turistické a lezecké trasy, jež pravidelně způsobují bouři nadšení.