Turistika s programem: nejkrásnější dolnorakouské tematické stezky

Komu pěší chůze samotná nestačí, může během túry poznat spoustu zajímavostí a zažít napínavé momenty. Třeba na našich naučných a tematických stezkách.

Po stopách vína, túra přírodou nebo napínavé příběhy jako doprovod na cestě: na tematických a naučných stezkách se vydáte do jiných světů. Kdo má chuť na podnětnou pěší túru s poznáním, je tady naprosto správně.

Učení o přírodě a od přírody uprostřed přírody

Kdo by se chtěl něco dozvědět o lese jako životním prostoru, je pak na lesní naučné stezce Waldlehrpfad zcela správně. Na téměř dvoukilometrovém okruhu vedoucím smíšeným a borovicovým lesem a vhodném i pro malé děti se pomocí devíti informačních panelů a několika ukázkových objektů dozvědí rodiny zajímavosti o lese a jeho obyvatelích. Medvědí stezka Bärentrail v medvědím lese Bärenwald Arbesbach ve Waldviertelu, který je jedním z projektů na ochranu zvířat organizace Vier-Pfoten, vede k žulovým skalám porostlým mechem, k vodopádům pod skalními útvary, k zakletým rašeliništím nebo tichých lesním potokům a říčkám. Přírodu můžete objevovat buď během velké 4denní túry anebo krátké 1denní až 2denní túry. Náš tip: hned vedle medvědího lesa si přijdou turisté na své také v kulinářském ohledu, a to v restauraci Bärenhof Kolm!

Ochutnejte kousek Dolního Rakouska

7 kilometrů dlouhá vinařská stezka WEINWEG Langenlois lemovaná obřími vinařskými skulpturami, nádhernými výhledy a četnými degustačními zastaveními je skutečným požitkem. Kdo by chtěl ty nejznámější viniční tratě Langenloisu jako Käferberg nebo Dechant prozkoumat, ochutnat a ještě se dozvědět to nejdůležitější o víně, je tady na správném místě! Meruňková stezka Marillenweg v Kremsu-Agernu prochází v délce 4,5 kilometrů starými, soukromými nebo vzácnými šlechtěnými meruňkovými sady. Náš tip: pěší túra s průvodcem a na závěr meruňkové dobroty ve vinařství Weinhof Aureiter, které jsou zde k vychutnání i k zabalení s sebou!

Mystické putování

Obec Rohr im Gebirge je opředená různými pověstmi. Všechny tyto zajímavé, bizarní, veselé i smutné příběhy se můžete dozvědět během 10kilometrové pěší túry. V nádherné krajině tak putujete po stopách  „Luckerlbua“, hledáte „zlatou šišku“ nebo dokonce najdete „poklad v tůni“. Tip: po túře si bezpodmínečně naplánujete oddech v hostinci Gasthaus Furtner a nenechejte si ujít zvěřinové speciality z vlastního loveckého revíru!

Po stopách velkých umělců

V Tullnu an der Donau odvede stezka Egona Schieleho Egon-Schiele-Weg turisty na místa dětství obdivovaného i kontroverzního malíře z přelomu 19. a 20. století. Na stezce se turisté prostřednictvím historických fotografií, poslechových textů a videí například dozvědí, proč kresby Schieleho shořely v plamenech a proč musela jeho rodina opustit nádraží v Tullnu. Schubertova stezka Schubert Weg dlouhá 5,5 kilometrů vede přírodním parkem Föhrenberge ve Vídeňském lese. Z informačních panelů se turisté dozvědí zajímavosti o životě a působení slavného hudebního skladatele Franze Schuberta a také o jeho zážitcích v regionu.

Zajímavosti pro celou rodinu

V horském Mostviertelu vezme malý hafling jménem Jochi rodiny s sebou na výlet za dobrodružstvím k 11 statkům mezi Annabergem a Wienerbruckem. Na dvou různých lehkých trasách se řeší hádanky, při kterých se děti a dospělí současně dozvědí více o zvířatech a životě na statku. V rodinné aréně Erlebnis St. Corona am Wechsel se na mravenčí stezce Coronas Ameisenpfad vydáte po stopách královny lesa. Na zážitkové stezce v délce 2,5 kilometrů poznají děti na hravě naučných zastaveních blíže život a úkoly pilných mravenců. U retenční nádrže v nejvyšším bodě túry zvou lehátka a lavičky k odpočinku.