Okružní záležitost: poznejte dolnorakouské turistické okruhy

Když je cesta cíl, jedná se pak určitě o některou z našich nádherných okružních stezek. Po kterých chodíme nejraději my, se dozvíte tady.

Procházet idylickými sklepními uličkami, vydat se po stopách Římanů, křížem krážem kráčet dolnorakouskými lesy anebo sbírat nejlepší výhledy: sepsali jsme pro vás ty nejkrásnější, nejzáživnější a nejzajímavější turistické okruhy.

Od jedné sklepní uličky ke druhé na „Stezce 3 sester“ ve Weinviertelu.

Okružní turistická stezka v délce 23 kilometrů prochází idylickým Poysdorfem, kolem zříceniny Falkenstein k muzeu Nonseum Herrnbaumgarten s jeho vtipně nesmyslnými vynálezy a propojuje tři vinařské obce – sestry. Náš tip: všechno si projděte a navrch si objednejte komentovanou prohlídku sklepní uličky ve Falkensteinu anebo projížďku traktorem v Poysdorfu.

V souznění s přírodou na římské stezce Römerweg 651 v Alpském podhůří v Melku

Na nádherné poznávací trasy a různé etapy se dělí 95 kilometrů dlouhá turistická stezka vedená po polních a lesních cestách, částečně po starých římských cestách. Cesta procházející krajinou Wachau, územím Ötscherland, kolem hradů Schallaburg a Plankenstein je lemována kamennými panely, jež vyprávějí o životě Římanů.

Pohádkově zdravá túra na panoramatické stezce Nebelstein-Panoramaweg č. 24

9 kilometrů okružní trasy oceněné rakouskou značkou kvality v oblasti pěší turistiky se dá pohodlnou pěší chůzí zvládnout za 2,5 hodiny. Také méně zdatní turisté si vychutnají bez zadýchání nádhernou krajinu a panenskou přírodu. Jedna z našich nejoblíbenějších tras v nadmořské výšce 366 metrů, také kvůli Domu pohádek v Maißenu a parkuru Xundwärts-Parcours v obci Hirschenwies.

Pohled do kraje ze stezky kouzelných výhledů Semmeringer Zauberblickeweg

Po trase železniční turistické stezky Bahnwanderweg, ale jen v oblasti honosných vil na Semmeringu, vede 11,5 kilometrů dlouhá stezka kouzelných výhledů Semmering Zauberblickeweg skutečně dechberoucím rájem výhledů – a panoramat. Naše absolutně nejoblíbenější vyhlídka leží mimochodem také na stezce: 20-Schilling-Blick (Výhled za 20 šilinků), známý – ano, přesně! – ze starých šilinkových bankovek!

Po stopách starých Římanů na VIA.CARNUNTUM

Jednotlivé okruhy turistické trasy VIA.CARNUNTUM jsou dlouhé od 5 do maximálně 12 kilometrů a bez větších stoupání je tak lehce zvládnou i rodiny s dětmi. Na četných stezkách odhalí „malí a velcí Římané“ poklady a tajemství na historických místech městečka Carnuntum. Pomocí aplikace, která je ke stažení zdarma, si turisté vyslechnou napínavé informace o pověstech a mýtech a vzácných rostlinách, jako je třeba hainburgský hvozdík péřovitý.