Cestování v sedle elektrokola

Elektrokola v Dolním Rakousku – půjčovny silničních a horských elektrokol plus nabíjecí stanice podél tras slibují pohodovou jízdu plnou radosti.

Elekrokola dobývají nejkrásnější cyklostezky Dolního Rakouska: O půjčení kol i vybavení je postaráno stejně jako o nabíjecí stanice a servisy cestou. Od regionu Traisental až do Vídeňských Alp se na e-biku sviští s plným požitkem.

Motor poháněný akumulátorem podporuje vlastní šlapání: Tento navýsost příjemný trend výletů již v dolnorakouských cyklistických revírech žije naplno. Půjčovny jízdních a horských elektrokol jdou ruku v ruce s nabíjecími stanicemi a servisy na trasách.

Na elektrokole Dolním Rakouskem

 • Mírně a divoce
  Oblíbená  Traisentalská cyklostezka vede svými 111 km Mostviertelem – od městečka Traismauer až do Mariazell.  Také  mostviertelský horský svět lze pohodově prozkoumat ze sedla elektrokola.

   
 • Voda a historie
  Jako nejznámější cyklostezka Evropy nadchne Dunajská cyklostezka speciálně etapou procházející památkou UNESCO -  regionem Wachau Římským územím Carnuntum probíhá trasa v délce 380 km, která povypráví napínavé příběhy o starých Římanech.

   
 • Země tisící kopců
  Městečka Bad Schönau, Kirchschlag, Krumbach a Lichtenegg ve Vídeňských Alpách se spojily ve vzorový region e-mobility. Jejich síť tras dlouhá 140 km láká na příjemné poznání světa pahorků Bucklige Welt.

   
 • Víno a požitek
  Ve  Weinviertelu se na kole příjemně poznávají mírné kopečky, úrodné vinice a rozlehlé krajiny. Pro posilnění poslouží sklenička lahodného vína nebo hroznové šťávy u některého z početných „Heurige“ nebo vinařů.

   
 • Les a řeka
  Nová cyklostezka  Thayarunde je ideální pro cyklisty požitkáře a rodiny s dětmi. Po trase bývalých železnic se na elektrokole dojede až do České republiky. Krásná místa podél Dyje a spousta výletních cílů na trase dlouhé 111 km zve k příjemné pauze.