Plnou parou vpřed!

Dunaj je proud energie: jeho voda produkuje obrovské množství energie a jízda podél něj ve vás probudí novou radost ze života.

Pro Martina Samka, cyklistického nadšence, je jízda na kole podél Dunaje způsobem, jak účinně dobíjet energii: "Po túře se cítím lehce a svěže," prozrazuje v rozhovoru. Jiným zase dodává světlo - doslova -, protože Dunaj vyrábí elektřinu, jak ví Tamara Leeb z elektrárny Ybbs-Persenbeug na Dunaji. A ta zásobuje elektřinou dva miliony (!) rakouských domácností. Poskytuje také další druh energie v podobě grilování, hašení žízně, zmrzlinového osvěžení a dalšího občerstvení na deseti nejlepších "tankovacích stanicích" podél řeky. A samozřejmě jsme pro vás připravili seznam míst a věcí, které během radostné a bezstarostné jízdy na kole podél nejdelší rakouské řeky prostě musíte vidět.

Ve vodě se ukrývá síla

Doplňte energii, prosím!

Dunaj vyrábí elektřinu, přepravuje lidi a zboží a roztančí lidi po celém světě. Stejně všestranná jako řeka je i Dunajská cyklostezka. S místy, kde načerpáte energii, nezapomenutelnými setkáními a zážitky, při kterých se vám srdce rozbuší.