Dunajská cyklostezka (EuroVelo 6)

Rodiny a cyklisté požitkáři milují Dunajskou cyklostezku s jejími historickými místečky, nádhernou krajinou a báječnými vinnými šenky.

Dunajská cyklostezka vede po trase EuroVelo 6 bájným krajem Nibelungengau a jedinečnou oblastí Wachau. Na kole se projíždí kolem kláštera Melk, městem kultury Krems a městem květin Tulln a pokračuje se dále přes Klosterneuburg, Vídeň, Petronell a Hainburg až do Bratislavy.

Kde na kole vládne pohoda

Rovná Dunajská cyklostezka patří ne nadarmo k nejkrásnějším cyklistickým trasám v Evropě. Stále kolem Dunaje a po EuroVelo 6 jedete pohodlně oblastí Wachau, kulturní památkou UNESCO, kde je návštěva typického „Heuriger“ již povinností. Pokračujete dále národním parkem Donau-Auen a přes římské osídlení Carnuntum až do Bratislavy. Kdo by si přál ještě větší pohodlí, přestoupí z klidných a dobře značených cyklostezek na vodní stezku a při plavbě lodí načerpá novou sílu.

Kláštery, muzea a vinné šenky podél cesty

Cesta po Dunajské cyklostezce trvá většinou déle, než je naplánováno. Příčinou ale nejsou zdolané výškové metry, ale spousta památek a zajímavostí. Vždyť tady čekají rytířské příběhy, vyhlídková místa a muzea, lahodná kuchyně oceněných restaurací a typických „Heurige“ i romantická místa, kde si prostě nelze odepřít krátký oddech. Naštěstí se nabízí spousta možností k přenocování a hlavně podniků bett & bike připravených pro cyklisty podél cesty, které se vyplatí využít hlavně po návštěvě vinného šenku. Našimi oblíbenými kulturními zastávkami jsou mimochodem kláštery Klosterneuburg a Melk. Tady člověk totiž skutečně ztratí dech.

Ubytování s certifikací „radfreundlich“ (Cyklisté vítáni) podél Dunajské cyklostezky

Filtrovat výsledky
Hotels and other accommodations
Místo
Klíčové slovo

Etapy Dunajské cyklostezky