Ferraty v Dolním Rakousku

Skuteční milovníci hor najdou v Dolním Rakousku bezpočet možností pohybu po zajištěných cestách všech stupňů obtížnosti.

Chůze po zajištěných cestách získává ne bezdůvodně stále více na oblibě. Dá se velmi rychle naučit a pro podniknutí prvních lezeckých túr v lehčích terénech nejsou s dobrým jištěním pomocí jistícího ferratového setu nutné žádné velké předchozí znalosti Protože ovšem při pohybu po zajištěných cestách můžou mít chyby fatální následky, rádi doporučíme začátečníkům kurzy a túry s průvodci z ferratových škol.

Ferraty neboli klettersteigy pro začátečníky a rodiny

Klettersteig „Bergmandl“ na Hochkaru v Göstlingu je zajištěná cesta jako dělaná pro celou rodinu, která dopřeje bezpečný lezecký zážitek, neboť skalnaté pasáže podél trasy umožňují několik možností k úniku. Ve Vídeňském lese jsou dvě ferraty, které lze doporučit především dětem a začátečníkům: Klettersteig obce Mödling nabízí téměř po celou cestu pohádkový výhled na okolí a cesta Peilstein Klettersteig, zajištěná průběžně lany, skobami a krátkými žebříky, vede kolem jeskyně a lze ji krásně zkombinovat s turistickým okruhem kolem kopce Peilstein. N Dobře značená zajištěná cesta Ernst-Graf-Hoyoschsteig, kterou nově vytyčil Rakouský horský svaz, zůstane díky tichu a zajímavému výhledu na ostatní ferraty zaručeně v paměti. Vrcholem ferraty Frauenluckensteig určené pro přiměřeně pokročilé lezce ve střední části Hohe Wand je odvážný výstup po žebříku přes 15 metrů vysokou kolmou šachtu jeskyně „Frauenlucke“.

Ferraty pro pokročilé

Skuteční fanoušci hor si zamilují ferratu „Heli Kraft“ na Hochkaru. Náročná sportovní zajištěná cesta oslní strmým vstupním pilířem, téměř 350 metrů dlouhým přechodem po lanovém mostě a dvěma kratšími lanovými mosty. Zajištěná cesta Hanselsteig na Hohe Wand fascinuje dvěma specialitami: pod mohutnými převisy nabízí takzvaná „Karnitschstüberl“ spektakulární výhled, „Hanselkamin“ nadchne šikmo ležícím žebříkem.  Asi nejznámější ferratou ve východoalpském prostoru je náročná zajištěná cesta Haidsteig v masivu Rax, která ve velmi exponovaných pasážích zdolává Preinerwandmassiv a po celé své úctyhodné délce skýtá zkušeným znalcům závratné pohledy do hlubin.

Outdoorové a horolezecké školy pro bezpečný horský zážitek

Schi- und Bergsteigerschule Schneeberg horského vůdce Petera Große v obci Puchberg am Schneeberg pomáhá při bezpečném nácviku a doprovází horolezce při jejich soukromém zdolávání lehkých i náročnějších terénů. Nezapomenutelný a bezpečný zážitek nabízejí také horští vůdci společnosti ALPS na kurzech pro začátečníky a pokročilé netrpícími závratěmi.